20:04 24. Mai 2019
Kuula otse
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
Tallinnas kukkus 1,5-aastane laps aknast välja ja sai surma

Tallinnas kukkus 1,5-aastane laps aknast välja ja sai surma

CC0 / _Alicja_ / Свеча
Eesti uudised
lühendatud link
19404

Laupäeval kella 15.30 paiku kukkus Tallinnas Mustamäel Akadeemia teel asuvast kortermaja neljanda korruse aknast alla 1,5-aastane laps. Kiirabi toimetas väga raskes seisundis lapse haiglasse, kus ta kahjuks eile suri.

TALLINN, 5. juuni — Sputnik. "Tihti arvame, et kodu on lapse jaoks turvaline ning võimalikud ohud varitsevad väljaspool kodu, kuid paraku nii ei ole. Oma töös näeme, et kõige rohkem juhtub õnnetusi lastega just kodus," ütles Põhja prefektuuri seksuaalkuritegude ja lastekaitse grupi juht Reimo Raivet, vahendab Pealinn viitega Delfile.

Päästeamet: väikelastega juhtub liiga palju õnnetusi >>

Põhja prefektuuri seksuaalkuritegude ja lastekaitse grupi juht Reimo Raivet teatas, et asjaolude selgitamiseks alustas politsei menetlust karistusseadustiku § 119 järgi, mis on raske tervisekahjustuse tekitamine ettevaatamatusest.

"Tihti arvame, et kodu on lapse jaoks turvaline ning võimalikud ohud varitsevad väljaspool kodu, kuid paraku nii ei ole. Oma töös näeme, et kõige rohkem juhtub õnnetusi lastega just kodus," rõhutas Raivet.

Väikelastega juhtub liiga palju õnnetusi, hoiatas Päästeamet möödunud aasta lõpus. Päästeamet kutsub lapsevanemaid üles pöörama rohkem tähelepanu kodus valitsevatele ohtudele, just lapsevanema roll on luua lapsele ohutu kodu, kus kasvada suureks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Inimesed kipuvad oma ujumisoskust üle hindama >>

Päästjatel on üha rohkem selliseid sündmuseid, mida saab liigitada koduohutuse alla. Need on sündmused, mis toimuvad kodus või selle ümbruses, näiteks kukkumised ja mürgistused. Kõige sagedamini satuvad lastest õnnetusse just väikelapsed, vanuses kuni 4. eluaastani.

Rannavalvureil tuli suvel kõige enam päästa omapäi jäetud lapsi, illustratiivne foto
© Sputnik / Сергей Мальгавко

"Lastega seotud väljakutsed on enamasti sellised, kus laps on kodus luku taha jäänud, näiteks lukustanud end vannituppa ja seal on lapsele kättesaadavas kohas kodukeemia. Mürgistuste tagajärjel vajab arstiabi aastas umbes 300 väikelast," sõnas Kõljalg.

"Probleemiks on ka väikelaste kukkumised, enamasti on need seotud laste akna peal kõõlumisega. Akna ees võiks olla kaitseriiv, et väikelaps ei saaks ise seda lahti teha. Mõistlik oleks ka mööblit akna alla mitte paigutada," rääkis Kõljalg.

Tallinnas pääses pere napilt vingusurmast >>

Kui kodu on muudetud turvaliseks ja lastele on ohtudest räägitud, ei tohi ära unustada vanemlikku järelevalvet, eriti väikeste laste puhul. Liigagi sageli juhtuvad lastega õnnetused siis, kui vanemad on nad omapäi jätnud.

Tagid:
turvalisus, surm, õnnetus, aken, väikelaps, laps, politsei, kiirabi, Mustamäe, Tallinn, Eesti

Peamised teemad

 • Välisminister Urmas Reinsalu kohtus reede hommikul Varssavis Poola kolleegi Jacek Czaputowicziga

  Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on Poola Eesti julgeoleku seisukohast regiooni üks võtmeriike. Välisministrid puudutasid ka Poola ja Ameerika Ühendriikide kaitsekoostööd ning võimalusi Eesti tihedamaks kaasamiseks USA vägede paiknemisel Poolas.

  13
 • Tallinn aitab Rwandas arendada digiühiskonda, illustreeriv foto

  Neljapäeval toimus Tallinnas järjekorras juba kolmas Aafrika foorum, kus võeti fookusesse Eesti ja Aafrika koostöövõimalused innovatsiooni alal.

  15
 • Theresa May teatas tagasiastumisest

  Peaminister Theresa May teatas reedel oma ametist lahkumise kuupäeva. Sisuliselt tähendab see ka peaministri kohalt tagasiastumist.

  24