11:18 21. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
Rahvusooper Estonia ette istutati rahapuu

Rahvusooper Estonia ette istutati rahapuu

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
1610

Teisipäeva, 5. juuni südapäeval avati pidulikult rekonstrueeritud Tallinna Tammsaare pargi Estonia teatri poolne pargiosa, Uue Turu plats, kuhu tänulikud estoonlased rahapuu istutasid.

TALLINN, 5. juuni — Sputnik. Kuna Estonias toodi hiljuti lavale muusikal Buratino, siis otsustasid etenduse tegelased kass Basileo ja rebane Alice, et matavad puupea Buratino kuldrahad Tammsaare parki Uue Turu platsile istutatud pärna alla, teatas Tallinna linnavalitsus.

Tammsaare park on pealinna kingitus riigi 100. sünnipäevaks >>

Estonia direktor Aivar Mäe avaldas lootust, et rahaga rikastatud pärnapuu hakkab tulevikus rohket saaki andma. Lehed muutuvad kuldrahadeks, millede eest saab omakorda Estoniale uue teatrimaja ehitada.

Abilinnapea Kalle Klandorf meenutas, et kui praegune peaminister Jüri Ratas talle abilinnapea ameti puhul õnne soovis, avaldas ta lootust, et Tallinna Linnavalitsus Tammsaare pargi rekonstrueerimise ette võtab.

"Tänaseks on Uue Turu plats rekonstrueeritud. Pargi rekonstrueerimise teine etapp, Tammsaare monumendi poolne osa valmib suve lõpuks. Kolmanda etapina on Tammsaare pargi rekonstrueerimise projektis ettenähtud uus lahendus ka Viru keskusega külgnevale alale, mida täpsustatakse Tallinna peatänava projekteerimistööde käigus," sõnas abilinnapea.

100 aastat Eesti Vabariiki >>

Tammsaare pargi rekonstrueerimiseks korraldati 2012. aastal linnaruumilise lahenduse ideekonkurss, mille võitis OÜ Kadarik Tüür Arhitektid tööga "Belle Époque". Projekteerimistöö toimus aastatel 2015.- 2017, peatöövõtja oli Kadarik Tüür Arhitektid OÜ. Tallinna Kommunaalameti tellimusel teostas töid ehitusettevõte RTS Infraehitus OÜ. Tööde lepinguline maksumus on 6,3 mln eurot.

Rekonstrueeritud park on vääriline kingitus riigi 100. sünnipäevaks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
ühiskond, rekonstrueerimine, park, ehitus, rahvusooper Estonia, Uue Turu plats, Tammsaare park, Tallinn, Eesti

Peamised teemad

 • Gaasi terminal Poolas

  EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.

  13
 • USA kasutab rivaali vastu surmavaid meetmeid, illustreeriv foto

  USA ajakirjanduse ja mõne vene majandusteadlase arvates surmas USA president ühe suletõmbega kogu "Hiina majandusime", mis tähendab, et nüüd näeb kogu maailm, et ainus viis veidigi inimväärne elatustase kindlustada on truult ja alandlikult Washingtoni saapaid lakkuda ja "madalat profiili hoida".

  41
 • Mälestusmärk Klooga veretöö ohvritele

  Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.

  41