07:57 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Eesti uudised
lühendatud link
13722

Kaitsevägi algatas ligi 400 menetlust reservväelaste suhtes, kes ei ilmunud tänavusele suurõppusele Siil. Õppekogunemisele mitteilmumise eest võidakse karistada rahatrahviga või arestiga.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. "Praeguse seisuga on algatatud ligi 400 menetlust õppusele Siil 2018 ja selle raames korraldatud lisaõppekogunemisele Okas mitteilmunute reservväelaste suhtes. Ülejäänud õppusele mitteilmunud reservväelased põhjendasid mitteilmumist," ütles kaitseväe pressiesindaja, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

"Menetlemise lõplik otsus sõltub koostööst ja asjaolude selgitamisest, võimalusel püüame vestelda iga reservväelasega," lisas kaitseväe esindaja.

Õppekogunemisele ilmumise kohustuse eiramise eest võidakse karistada rahatrahviga kuni 300 trahviühikut või arestiga. Väärtegude menetlemisele kohaldatakse karistusseadustiku üldosa ja väärteomenetluse seadustiku sätteid.

Tuhande suurõppusele Siil kutsutu suhtes algatatakse menetlus >>

Õppusel Siil ei osalenud 1700 kutsutut, kellest 700 vabastati üksuse ülema otsusega, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mai keskel.

"Suurõppusele Siil ja selle raames peetud lisaõppekogunemisele Okas kutsuti üle 6500 reservväelase ja Kaitseliidu baasil formeeritud üksustesse kuuluva kaitseliitlase. Kohale tuli ligi 4800 võitleja," rääkis ERR-ile major Arvo Jõesalu kaitseväe peastaabi pressijaoskonnast.

"Õppusel ei osalenud 1700 kutsutut, kellest 700 vabastati üksuse ülema otsusega. 1000 kutsutu suhtes algatatakse menetlus, et selgitada välja mitteilmumise põhjused. Samuti peavad ka 700 vabastatud oma puudumist põhjendama," rääkis major mai keskel.

Õppus Siil 2018 >>

Suurõppus Siil algas 2. mail. Õppuse käigus mängiti läbi erinevad stsenaariumid, mille käigus harjutasid koostööd politsei- ja piirivalveamet, päästeamet, Kaitseliit, kaitsevägi, kohalikud omavalitsused ja teised organisatsioonid ning liitlaste ja partnerriikide relvajõudude üksused. Õppusest võttis osa üle 18 000 inimese 19 riigist.

Tagid:
arest, trahv, karistus, menetlus, reservväelased, Siil, kaitsevägi, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad