07:20 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
3120

Eesti kaitsetööstus on viimastel aastatel teinud läbi märkimisväärse arengu.

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. Kaitseminister Jüri Luik tutvustab Pariisis aset leidval relvastusmessil Eurosatory Eesti kaitsetööstust ning kohtub kaitsetööstusettevõtete juhtidega, teatas Kaitseministeerium.

Luige sõnul aitavad tihedad suhted liitlaste kaitsetööstusega tugevdada meie liitlassuhet laiemalt.

"Eesti kaitsetööstus on viimastel aastatel teinud läbi märkimisväärse arengu ning suurem koostöö liitlasriikide vahel annab panuse meie kõigi julgeolekusse ja turvatundesse," lisas ta.

"Eesti kaitsetööstus on kiiresti arenenud ja kasvanud, sealhulgas eksporditurgudel," märkis Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse esimees Ingvar Pärnamäe. "Eurosatory´l ollakse väljas mitmete uute toodetega, sõlmitakse koostöölepinguid teiste riikide kaitsetööstusettevõtetega ning samuti on mitmed Eesti ettevõtted omavahelises koostöös arendanud välja uusi innovatiivseid lahendusi. Olgu selleks näiteks droonide ja piirikaitsetehnoloogiate ühendamine või droonide ja mehitamata maismaasõidukite integratsioon. Ning loomulikult on relvastusmessid ka kohad, kust tekkinud kontaktidest jõutakse ka konkreetsete müügilepinguteni, mis suurendab Eesti eksporti ja annab tööd meie ettevõtetele."

Посетители выставки вооружения Eurosatory
© Фото : Eurosatory
Relvastusmessil Eurosatory.

Teisipäeval tutvub kaitseminister Luik Eesti ja Läti kaitsetööstuste väljapanekuga ning kohtub Läti kaitseministri Raimonds Bergmanisega.

Samuti seisavad Luigel ees kohtumised liikursuurtükkide K9 Kõu tootja Hanwha Land Systems ning rahvusvaheliselt tuntud kaitsetööstusettevõtete Saab, Lockheed Martin, Rheinmetall, Raytheon, BAE Systems, MBDA, General Dynamics Land Systems, KMW, Bittium ja Austria kaitsetööstusettevõtete esindajatega.

Eestist osaleb messil kümme Eesti Kaitsetööstuse Liidu ettevõtet: Defendec, Eli, Soleest, Galvi-Linda, Bristol Trust, Toci, Threod Systems, Terramil, Milrem Robotics ja Milectria.

Üks suurim kaitsetööstuse mess Euroopa Eurosatory 2018 toimub 11.-15. juunil 2018 Pariisis. Messil osales 2016. aastal 1500 eksponenti 57-st erinevast riigist, 57 000 külastajat 140-st riigist ning 212 ametlikku delegatsiooni.

Tagid:
relvastusmess, Eurosatory, kaitsetööstus, Jüri Luik, Pariis, Eesti

Peamised teemad