18:37 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Päästeamet soovitab praegusel tuleohtlikul ajal inimestel metsas käimist võimalusel vältida

Vikipalu metsapõleng on levinud juba ligi 200 hektarile

© Фото: Päästeamet
Eesti uudised
lühendatud link
4001

Suure tuleohuga ajal on keelatud metsas ja maastikul suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine sh selleks ettevalmistatud kohas.

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. Pühapäeval, 10. juunil Harjumaal Vikipalus alguse saanud metsapõleng oli esmaspäeva õhtuks levinud juba ligi 200 hektarile ning kustutustööd jätkuvad ka täna.

Nii tuli kui ka suits levisid esmaspäeval tugeva tuule tõttu kiiresti ja häirekeskus sai teateid leviva suitsu kohta isegi Jõgevalt. Õhtuse mõõtmise tulemusena põles ligi 200 hektarit, vahendas Pealinn viitega BNSile.

Metsapõleng Harjumaal laienes 150 hektarile, illustreeriv foto
© Sputnik / Валерий Мельников

Ööseks vaibunud tuul ja vähene vihm aitasid kaasa tule leviku piiramisele. Esmaspäeval osales tipphetkel kustutustöödel 166 inimest, nende hulgas päästjad riiklikest komandodest, vabatahtlikud, kaitseliitlased ja ka kohalikud elanikud, lisaks veel politsei- ja piirivalveameti kopter.

Kustutustööd jätkuvad.

Vihm ei vähenda tuleohtu

Viimaste päevade üksikud vihmasajud ei ole tuleohu taset looduses langetanud ning tuleohu indeks on kõikjal Eestis jätkuvalt tõusnud.

Inimeste jaoks seab see aeg lisapiirangud metsas tegutsemisel. Suure tuleohuga ajal on keelatud metsas ja maastikul suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine sh selleks ettevalmistatud kohas. Lisaks palub päästeamet vältida mootorsõidukiga looduses sõitmist. Auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATV-ga turbasel pinnal.

Päästeamet soovitab praegusel tuleohtlikul ajal inimestel metsas käimist võimalusel vältida, eriti käib see mootorsõidukite kohta.

Tagid:
metsapõleng, Päästeamet, Vikipalu, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  20
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36