20:13 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Eesti uudised
lühendatud link
5301

Suure tuleohuga ajal on keelatud metsas ja maastikul suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine sh selleks ettevalmistatud kohas.

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. Pühapäeval, 10. juunil Harjumaal Vikipalus alguse saanud metsapõleng oli esmaspäeva õhtuks levinud juba ligi 200 hektarile ning kustutustööd jätkuvad ka täna.

Nii tuli kui ka suits levisid esmaspäeval tugeva tuule tõttu kiiresti ja häirekeskus sai teateid leviva suitsu kohta isegi Jõgevalt. Õhtuse mõõtmise tulemusena põles ligi 200 hektarit, vahendas Pealinn viitega BNSile.

Metsapõleng Harjumaal laienes 150 hektarile, illustreeriv foto
© Sputnik / Валерий Мельников

Ööseks vaibunud tuul ja vähene vihm aitasid kaasa tule leviku piiramisele. Esmaspäeval osales tipphetkel kustutustöödel 166 inimest, nende hulgas päästjad riiklikest komandodest, vabatahtlikud, kaitseliitlased ja ka kohalikud elanikud, lisaks veel politsei- ja piirivalveameti kopter.

Kustutustööd jätkuvad.

Vihm ei vähenda tuleohtu

Viimaste päevade üksikud vihmasajud ei ole tuleohu taset looduses langetanud ning tuleohu indeks on kõikjal Eestis jätkuvalt tõusnud.

Inimeste jaoks seab see aeg lisapiirangud metsas tegutsemisel. Suure tuleohuga ajal on keelatud metsas ja maastikul suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine sh selleks ettevalmistatud kohas. Lisaks palub päästeamet vältida mootorsõidukiga looduses sõitmist. Auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATV-ga turbasel pinnal.

Päästeamet soovitab praegusel tuleohtlikul ajal inimestel metsas käimist võimalusel vältida, eriti käib see mootorsõidukite kohta.

Tagid:
metsapõleng, Päästeamet, Vikipalu, Eesti

Peamised teemad