06:07 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
Alates 1. juulist jõustuvad mitmed relvaseaduse muudatused, illustreeriv foto

Muutuvad relvaloa taotlemise tingimused

CC0 / Jabbacake
Eesti uudised
lühendatud link
112 0 0

Alates 1. juulist jõustuvad mitmed relvaseaduse muudatused, mis puudutavad relvaloa taotlemist ja eksami sooritamise korda.

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. Juhtivkorrakaitseametnik Teo Niklus sõnas, et muudatustega tuleks arvestada juba praegu eksamile registreerudes, sest kui eksamiaeg jääb juulikuusse või sealt edasi, siis toimub eksam juba vastavalt muutunud seadusele, teatab PPA.

Valitsus kiitis heaks relvaseaduse muutmise eelnõu >>

Selle järgi on alates juulikuust relvaeksami teooriaküsimused vaid eesti keeles. Kui taotleja eesti keelt ei valda, siis võib eksami teha tõlgi abil muus keeles.

"See võib tõlgiga eksamit sooritajate jaoks tuua kaasa pikemad ooteajad, kuna neid eksameid saab PPA korraldada väiksemas mahus," sõnas Niklus. Tõlk võib tõlkida vaid eksami korralduslikku poolt, eksamipileti küsimusi ja vastusevariante.

PPA tõlketeenust ei paku ja kõik tõlkimisega seotud kulud kannab eksami sooritaja.

Relvaeksami teooriaküsimused põhinevad sel hetkel kehtival seadusel ehk eksamiks valmistumisel soovitab PPA tutvuda 1. juulil jõustuva relvaseaduse redaktsiooniga, mille leiab Riigi Teatajast.

Eksami laskekatse ebaõnnestumisel on võimalik seda senise ühe kuu asemel korrata kahe kuu jooksul, mis annab võimaluse enne korduskatsele tulekut end selleks paremini ette valmistada.

Kaitseminister tahab anda ettevõtjatele õiguse toota relvi >>

Relvaloa taotlemisel tuleb alates 1. juulist esitada PPA-le tõend tervishoiutöötaja poolt läbi viidud 16-tunnise esmaabikoolituse läbimise kohta. Taotlusele ei pea enam lisama eraldi fotot, kui inimene annab loa kasutada ka relvaloal isikut tõendavate dokumentide andmekogus olevat fotot.

Uue seaduse järgi kaob välismaalaste jaoks võimalus teise riigi relvaloa alusel saada Eestis relvaluba ilma eksamit sooritamata ja tervisetõendit esitamata.

Kaitseminister tahab anda ettevõtjatele õiguse toota relvi, illustreeriv foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Olulised muudatused puudutavad ka relvade laskekõlbmatuks registreerimist, lubatud laskemoona kogust ja relva registreerimist. Kõikide muudatustega on võimalik tutvuda Riigi Teatajas.

Relvaseaduse muudatused puudutavad eelkõige erinevate lubade menetlust ja laskekõlbmatute relvade regulatsiooni. Relvaseadusesse lisatakse nõudeid, mis kindlustavad selle, et relva omanikeks on õiguskuulekad ja usaldusväärsed inimesed, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu suvel.

Riigikaitsekomisjonis tekitasid relvaseaduse muudatused elavat arutelu >>

EL tugevdab kontrolli tulirelvade omandamise üle. Muudatused jõustuvad 14. septembril 2018 ja puudutavad teatud tüüpi poolautomaatsete- ja ümberehitatud tulirelvade keelamist, osasid relvaomanikke mõjutab muudatus juba täna, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
tõlketeenus, relvaluba, relvaseadus, eksam, eesti keel, muudatus, ühiskond, relv, PPA, Teo Niklus, Eesti

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  24
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  58
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  36