22:17 02. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
1810

Ratas osales Vanasadama Jahisadamas toimunud tseremoonial, kus börsikella helistamisega avati Tallinna Sadama aktsiate esimene kauplemispäev.

TALLINN, 13. juuni — Sputnik. Peaminister Jüri Ratase sõnul on Tallinna Sadama börsile viimine olnud koalitsiooni üksmeelne otsus ning peegeldab soovi pakkuda inimestele rohkem investeerimisvõimalusi, suurendada riigiettevõtete efektiivsust ja läbipaistvust, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Ratas osales täna, 13. juunil koos Tallinna Sadama juhi Valdo Kalmi ja Nasdaqi Tallinna börsi juhil Kaarel Otsaga Vanasadama Jahisadamas toimunud tseremoonial, kus börsikella helistamisega avati Tallinna Sadama aktsiate esimene kauplemispäev.

Algas Tallinna Sadama kruiisihooaeg>>

"Läänemeri on Tallinna Sadamat karastanud ning ma olen veendunud, et nüüd karastavad Tallinna Sadamat samal viisil ka finantsturu laineharjad," lausus peaminister.

Peaministri sõnul toimub Tallinna Sadama põhitegevus küll väikesel maa alal, ent sel on läbi aegade olnud suur mõju meie ühiskonna ja majanduse arengule.

"Võtame kasvõi näiteks Hansaliidu ajastu alguse, mil arvestatav osa Lüübeki sadama käibest tuli Maarjamaalt. Või mõelgem end korraks tagasi paarikümne aasta tagusesse aega, mil Tallinna Sadam oli Eesti inimeste jaoks põhiliseks väravaks Läände. See värav aitas meil säilitada kontakti vaba maailmaga, saada enam teada seal toimuvast või hoida sidet piiri taga elavate lähedastega," sõnas Ratas.

Первый день торгов акциями Таллиннского порта на бирже
© Фото : Jürgen Randma (Riigikantselei)
Vanasadama Jahisadamas avati Tallinna Sadama aktsiate esimene kauplemispäev.

"Tallinna Sadam on kaasaegne ja mitmekülgne arendus- ja teenindusettevõtte. Eesti-suguse väikeriigi jaoks on kaupade ja teenuste eksport elutähtsad ning Tallinna Sadamat läbivad kaubavood tagavad töö ja annavad sissetuleku paljudele inimestele üle kogu Eesti," lausus Ratas.

Peaministri sõnul soovib ta sadamale jätkuvat uuendusmeelsust ja kaasaegsete tehnoloogiliste lahenduste kasutuselevõtmist.

"See aitab hoida ja tugevdada mitte üksnes sadama, vaid kogu meie majanduse konkurentsivõimet," lisas ta.

Simson viib osa Tallinna Sadamast börsile>>

Peaminister avaldas lootust, et Tallinna Sadama aktsiad kujunevad uutele omanike portfellides sama hinnatud varaks, nagu see on pikaajaliselt olnud Eesti riigile.

"Soovin Tallinna Sadamale pärituult ning tulusaid tulevikuinvesteeringud."

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
aktsiad, Nasdaq, börs, Tallinna Sadam, Jüri Ratas, Tallinn, Eesti

Peamised teemad