01:31 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Moskvitš Kohtla-Järve väljakul

Eesti Maanteemuuseumisse koguneb üle 60 Moskvitši

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Eesti uudised
lühendatud link
3020

Eesti Moskvich Klubi ehk mosseklubi tähistab oma 15. juubelit uhke kolmepäevase sõiduga Lõuna-Eestis, mille esimene peatuskoht on reedel Eesti Maanteemuuseumis.

TALLINN, 14. juuni — Sputnik.  Reedel, 15. juunil kogunevad autod Eesti Maanteemuuseumisse, teatab Maanteeamet. Eeldatavalt pargib kell 11-14 muuseumi rohealal üle 60 masina, et osaleda muuseumituuril ja laste õppetubades. Erinevatel aastakümnetel ehitatud sõidukid saabuvad rongkäiguna Tartu poolt mööda Postiteed ja on elamuslikuks vaatepildiks paljudele huvilistele.

Nõukogude Liidus olid Moskvitšid üks enamtoodetud masinaid. 1947. aastal alustati Moskva väikeautotehases MZMA Moskvitš 400 tootmist.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Константин Чалабов

Kõige populaarsem on olnud Mosvitš 412, mida toodeti nii Moskvas kui Iževskis. Tegu oli lahutamatu osaga 1960.-1970. aastatel NSVLi tänavapildis.

Saksamaa kutsub tagasi 774 tuhat diiselmootoriga sõidukit>>

2006. aastal lõpetati Venemaal Moskvitšite tootmine koos firma pankrotistumisega.

Eestiga seonduv

1968. aastal osales Uno Aava Londoni-Sydney maratonrallil Nõukogude Liidu meeskonnas Moskvitš 412-ga. Absoluutarvestuses saadi 22. koht.

2003 alustas Moskvich Liiga rahvarallide sarja.

Eesti Moskvich Klubi on tegutsenud juba aastast 2003, eesmärgiga tuua kokku kõik huvilised ja nende abiga korraldada kokkusaamisi ning üritusi.

Eesti Maanteemuuseumi kogudes on 3 Moskvitši.

Tagid:
Moskvich, Moskvitš, Maanteemuuseum, maanteeamet, Eesti

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  70
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  64
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46