18:37 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Moskvitš Kohtla-Järve väljakul

Eesti Maanteemuuseumisse koguneb üle 60 Moskvitši

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Eesti uudised
lühendatud link
2520

Eesti Moskvich Klubi ehk mosseklubi tähistab oma 15. juubelit uhke kolmepäevase sõiduga Lõuna-Eestis, mille esimene peatuskoht on reedel Eesti Maanteemuuseumis.

TALLINN, 14. juuni — Sputnik.  Reedel, 15. juunil kogunevad autod Eesti Maanteemuuseumisse, teatab Maanteeamet. Eeldatavalt pargib kell 11-14 muuseumi rohealal üle 60 masina, et osaleda muuseumituuril ja laste õppetubades. Erinevatel aastakümnetel ehitatud sõidukid saabuvad rongkäiguna Tartu poolt mööda Postiteed ja on elamuslikuks vaatepildiks paljudele huvilistele.

Nõukogude Liidus olid Moskvitšid üks enamtoodetud masinaid. 1947. aastal alustati Moskva väikeautotehases MZMA Moskvitš 400 tootmist.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Константин Чалабов

Kõige populaarsem on olnud Mosvitš 412, mida toodeti nii Moskvas kui Iževskis. Tegu oli lahutamatu osaga 1960.-1970. aastatel NSVLi tänavapildis.

Saksamaa kutsub tagasi 774 tuhat diiselmootoriga sõidukit>>

2006. aastal lõpetati Venemaal Moskvitšite tootmine koos firma pankrotistumisega.

Eestiga seonduv

1968. aastal osales Uno Aava Londoni-Sydney maratonrallil Nõukogude Liidu meeskonnas Moskvitš 412-ga. Absoluutarvestuses saadi 22. koht.

2003 alustas Moskvich Liiga rahvarallide sarja.

Eesti Moskvich Klubi on tegutsenud juba aastast 2003, eesmärgiga tuua kokku kõik huvilised ja nende abiga korraldada kokkusaamisi ning üritusi.

Eesti Maanteemuuseumi kogudes on 3 Moskvitši.

Tagid:
Moskvich, Moskvitš, Maanteemuuseum, maanteeamet, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  20
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36