07:52 06. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Eesti uudised
lühendatud link
22 0 0

Looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud. Sellest tulenevalt kutsus eile Päästeameti vastutav korrapidaja Päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi.

TALLINN, 14. juuni — Sputnik. Staabi ülesandeks on kindlustada, et lisaks keskkonnakahjude suurenemise ärahoidmisele oleks tagatud ka elupäästevõimekus üle Eesti. Selleks monitoorib staap olukorda, koordineerib päästeressursse ja kommunikatsiooni, teatas Päästeamet oma veebilehel.

Vikipalu metsapõleng on levinud juba ligi 200 hektarile >>

"Oleme jälginud suurest tuleohust tekkinud olukorda kõrgendatud tähelepanuga. Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles Päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski. "Jälgime toimuvate sündmuste kulgu ja prognoosime võimaliku täiendava abi vajadust, sealhulgas oleme valmis ka rahvusvahelise abi taotlemiseks."

Eestis on alanud tuleohtlik aeg
© Sputnik / Вадим Анцупов

Päästeamet tuletab meelde, et suure tuleohuga ajal on keelatud metsas ja maastikul suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine sh selleks ettevalmistatud kohas. Iga inimene saab jälgida enda ja teiste ohutut käitumist looduses ning seeläbi anda oma panuse selleks, et tulekahju ei tekiks.

Vikipalu metsapõleng

Pühapäeval, 10. juunil Harjumaal Vikipalus alguse saanud metsapõleng oli esmaspäeva õhtuks levinud juba ligi 200 hektarile, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Metsapõleng Harjumaal laienes 150 hektarile >>

"Vikipalu metsapõlengu kustutustööd jätkuvad. Ligi 200 hektaril on veel palju tulekoldeid, mis kustutamist vajavad, kuid tulekahju levik on kontrolli all," teatas Päästeamet neljapäeval sotsiaalmeedias.

Päästjad ootavad Vikipalu põlengu kustutamisele vabatahtlikke.

"Kella 13:00 seisuga oli metsa päästjate juurde jõudnud juba 33 vabatahtlikku, kokku tegeleb kustutustöödega 75 inimest. Tuli edasi pole levinud, kuid on veel palju koldeid, mida kustutada," teatas Päästeamet.

Päästjate palk tõuseb

Siseminister Andres Anvelt ja Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu leppisid kolmapäeval kokku päästjate ja päästeteenistujate palgatõusu lõplikus jaotuses, mille kohaselt tõuseb päästjate keskmine põhipalk tulevast aastast tuhande euroni ehk 23,6 protsenti,vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kolmapäeval.

2019. aasta lisaeelarvest eraldati Päästeameti palgafondi kasvuks 7,9 miljonit eurot ehk 19,8% Päästeameti palgafondist. Eelkõige tõuseb lisaraha arvelt Päästeameti eesliini töötajate ehk päästjate palk, teatas Siseministeerium.

Päästjate keskmine põhipalk tõuseb tuhande euroni >>

"Tegemist on ajaloolise läbimurdega — kui me varasematel aastatel oleme astunud väikesi samme palgatõusu poole, siis nüüd on tegemist suure spurdiga õiges suunas," ütles siseminister Andres Anvelt, kes lubas, et päästjate palk jätkab tõusmist ka tulevikus ning lõppeesmärk on see, et päästja saaks vähemalt Eesti keskmist palka.

Tagid:
maastik, loodus, tuleohtlik, päästjad, tulekahju, tuleohutus, üleriigiline staap, Päästeamet, Eesti

Peamised teemad