01:31 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Marko Mihkelson

Väliskomisjoni visiit Ameerika Ühendriikidesse keskendub transatlantilisele ühtsusele

© Riigikogu / Erik Peinar
Eesti uudised
lühendatud link
2201

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon viibib nädal aega kestval töövisiidil Ameerika Ühendriikides, külastades Los Angelest ja Washingtoni.

TALLINN, 15. juuni — Sputnik. Visiidil toimuvatel kohtumistel on arutelu keskmes Eesti ja Ameerika Ühendriikide kahepoolne koostöö, väliskaubanduspoliitika, julgeoleku- ja kaitseküsimused ning ettevalmistused NATO tippkohtumiseks. Samuti Atlandi-ülesed suhted ning suhted Venemaa ja Iraaniga, teatab Riigikogu pressiteenistus.

Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul keskendub visiit transatlantiliste suhete ühtsusele. Mihkelson rõhutas, et USA on Eestile julgeoleku mõttes asendamatu partner.

Rindeteateid kaubandussõjast: Euroopa asus otsustavale vasturünnakule>>

"Me ei soovi mingil juhul, et meie head kaitsealast koostööd varjutaks tollitariifide tõttu puhkeda võiv kaubandussõda Euroopa Liidu ja USA vahel," ütles Mihkelson.

USA alustas kaubandussõda EL-i, Kanada ja Mehhiko vastu, illustreeriv foto
© Sputnik / Александр Кондратюк

Kaitsekoostöö vallas tõi Mihkelson esile, et tähtis ei ole mitte lihtsalt suurendada liitlasvägede arvukust NATO idapiiril, vaid viia läbi ühiseid õppusi ja harjutada koostööd.

"Juulis toimuva NATO tippkohtumise eel tahame oma liitlastele rõhutada vajadust muuta Balti õhuturbemissioon õhukaitsemissiooniks," ütles Mihkelson.

Ähvardused Baltimaade kohal — mis on USA manöövrite taga>>

Komisjon alustab visiiti Los Angeleses. Reedel, 15. juunil toimuvad kohtumised Culver City piirkonnas asuvas loomeinkubaatoris Phase Two, mis koos Silicon Beachi ja kesklinnas asuva Los Angelese jõe ümbruse alaga on linna üks innovatsioonikeskusi.

Nädalavahetusel kohtuvad Riigikogu liikmed Eesti kogukonna esindajatega Los Angelese Eesti Majas ning Soome konsuli ja Leedu peakonsuliga. Lisaks külastatakse Lõuna-California Ülikooli ja tehakse ringkäik Reagani raamatukogus.

Esmaspäeval, 18. juunil toimub väliskaubanduspoliitikat käsitlev kohtumine Los Angelese maailmakaubanduskeskuse president Stephen Cheungiga ning Los Angelese välissuhete aselinnapea suursaadik Nina Hachigianiga.

Teisipäeval, 19. juunil jätkub visiit Washingtonis kohtumistega kongressis ja välisministeeriumis.

Eesti- ja liitlasüksused harjutasid kaitse- ja ründetegevusi>>

"Parlamentaarse riigi saadikutena soovime tihendada koostööd kongressiga ja oleme planeerinud kohtumised eesotsas senati väliskomisjoni Euroopa alamkomisjoni esimehe senaator Ron Johnsoni ja Helsingi komisjoni aseesimehe senaator Roger F. Wickeriga," ütles Mihkelson.

Koos Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse direktor Sven Sakkoviga tutvustab Mihkelson kongressi ametnikele Balti õhukaitse-raportit.

Järgmise neljapäevani, 21. juunini kestval visiidil osalevad veel komisjoni liikmed Maire Aunaste, Barbi Pilvre ja Henn Põlluaas.

Tagid:
NATO, Riigikogu, Marko Mihkelson, USA, Eesti

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  70
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  64
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46