06:14 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
Savisaare protsess (32)
3410

Tallinna linna valimiskomisjon peatas kolmeks kuuks Edgar Savisaare volikogu liikme volitused.

TALLINN, 15. juuni — Sputnik. Edgar Savisaare linnavolikogu liikme volitused peatati tema avalduse alusel kuni 15. septembrini 2018. Savisaare volituste peatumise ajaks saab linnavolikogu liikmeks Olle Koop.

Olle Koop esindab linnavolikogus IRL-i. Kuna Edgar Savisaar sai linnavolikogu liikmeks isikumandaadiga ja tema valimisliidul ei ole allapoole valimiskünnist jäämise tõttu asendusliikmeid. Seega tuleb tema asendaja lisamandaatide nimekirjast.

Sputnik Eesti kirjutas varem, et 15. juunil rahuldas Harju maakohus korruptsioonis süüdistatava Keskerakonna eksliidri Edgar Savisaare kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääsi taotluse ning lõpetas Savisaare osas süüasja seoses tema raske haigusega.

Justiitsminister Urmas Reinsalu
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Kohus tõdes, et Edgar Savisaar põeb raskeid ja kroonilisi haigusi ning kuna paranemislootust ei ole, siis ei ole ta võimeline ka kohtuprotsessil osalema ega ka süüdimõistmise korral karistust kandma.

Kohus lõpetas Savisaare suhtes süümenetluse>>

Sealjuures tugines kohus suuresti endokrinoloogist liikme Vallo Volke ekspertiisarvamusele, mille järgi oleks kohtuistungitel osalemine Savisaarele olla eluohtlik.

Kuigi enamus eksperte on kinnitanud, et Savisaar on võimeline istungitel osalema, märkis kohus, et praktika on siiski näidanud midagi muud ning Savisaare tervis on kohtusaalis korduvalt halvenenud ning teda on kiirabiga haiglasse viidud, sealjuures ei ole põhjust kiirabiarstide pädevuses kahelda.

Savisaare protsess>>

Prokuröri väitega, et Savisaar siirdub Jõgeva haiglasse vaid kohtuistungite eel, kohus ei nõustunud, kuna praktika on näidanud, et ta on haiglas viibinud ka muudel aegadel.

Riigiprokuratuur süüdistas Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmises, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Keskerakond on kohtu all juriidilise isikuna.

Teema:
Savisaare protsess (32)
Tagid:
IRL, linnavolikogu, Edgar Savisaar, Tallinn

Peamised teemad