18:37 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Eesti uudised
lühendatud link
48 0 0

Tallinnas Paljassaares üle-eelmisel nädalavahetusel surnuna leitud luigepojad tappis mõni väikekiskja, näitas veterinaar- ja toidulaboratooriumis tehtud uuring.

TALLINN, 18. juuni — Sputnik. "Luigepoegadel olnud vigastused olid ilmselgelt väikekiskjate tekitatud," ütles BNS-ile veterinaar- ja toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda, vahendas Pealinn. "Meie labori patoloog ei tuvastanud, et inimene oleks luigepoegade surma põhjustand. Loodus tegi oma töö."

Paljassaarest leitud luigepoegade surma põhjuseid uurib ekspertiis >>

Üle-eelmisel nädalavahetusel Paljassaare hoiualalt leitud kuue surnud luigepoja tõttu puhkes avalikkuses ning eelkõige sotsiaalmeedias ulatuslik diskussioon, milles kahtlustati nii inimesi kui väikekiskjaid luikede tapmises. Luigepoegade teemal võttis sõna ka Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova, kes kinnitas, et nende surma põhjus selgitatakse välja.

Лебедь-кликун на Лебедином озере, расположенном на территории государственного природного комплексного заказника Лебединый в Алтайском крае
© Sputnik / Vladimir Vyatkin

Izmailova palus sündmuse kajastamisel jääda tasakaalukaks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. "Paljassaares avanenud vaatepilt on äärmiselt kurb ja häiriv. Mõistan, et taoline sündmus tekitab inimestes tugevaid emotsioone. Linnupoegade hukkumise asjaolud selgitab välja ekspertiis. Kuni ei ole selge, mis täpselt luigepoegade surma põhjustas, palun mitte teha ennatlikke järeldusi ja avalikkust spekulatsioonidega eksitada," rõhutas Izmailova.

Veelindude toitmine annab neile vale signaali >>

Ühtlasi kutsus abilinnapea inimesi üles ettevaatlikkusele. "Paljassaares ja teistel hoiualadel tuleb loodusesse erilise tähelepanelikkusega suhtuda. Kindlasti ei tohi lasta koertel ilma rihma ja suukorvita ringi joosta, nii hoidume seal pesitsevate linnuperede ohtu seadmisest. Ühtlasi tuletan meelde, et seal, kus on ringi liikumiseks laudtee ehitatud, tuleb seda ka kasutada ning sellelt maha astumist vältida," ütles Izmailova.

Kõikidest keskkonnaalastest õigusrikkumistest tuleb teada anda keskkonnainspektsiooni valvetelefonil 1313.

Tagid:
loodus, ekspertiis, kiskja, surnud, luigepoeg, VTA, Olev Kalda, Paljassaare, Tallinn, Eesti

Peamised teemad