01:02 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
6510

Tallinna lauluväljakul toimub laupäeval, 23. juunil nii võidupüha paraad kui ka Harjumaa XXIII Maakaitsepäev. Võidupüha paraad algab kell 11.

TALLINN, 19. juuni — Sputnik. Peale paraadi, kell 12 algaval maakaitsepäeval saab näha Kaitseliidu, Kaitseväe, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti näituseid ning toimuvad näidislahingud.

Koos oleme tugevad, koos oleme vabad >>

Ühtlasi tähistatakse Võidupüha paraadi ja maakaitsepäevaga Kaitseliidu 100. aastapäeva, mille puhul on paraadi rivis kõik Kaitseliidu struktuuriüksused: naiskodukaitse, noored kotkad, kodutütred, Kaitseliidu kool, küberkaitseüksus ja kõik malevad.

Pealinnas saab jaaniõhtut mitmel moel veeta, illustreeriv foto
© Sputnik / Александр Заболотный

Kaitseliit on paraadil esindatud kokku üle 1600 inimesega. Eesti üksustest on rivis veel Politsei- ja Piirivalveameti rühm ning abipolitsei liputoimkond. Välisüksustest on paraadile oodata Taani, Läti, Leedu, USA, Poola ja Rootsi liputoimkondi ning Soome ja Suurbritannia rühmi.

Maakaitsepäeva näitusel tutvustatakse elanikkonnale kaitsejõudude varustust, tehnikat ja riigi kaitsmiseks valmisolekut. Seekord on lisaks tavapärasele Kaitseliidu ja kaitseväe tehnikale väljas vabadussõjaaegse soomusauto Estonia koopia koos meeskonnaga.

Reedel, 22. juunil kell 22.30 süütavad aga noorkotkad lauluväljakul tikkude või välgumihkli abita muinastule.

Võidupüha hommikul kell 8.30 asetatakse pärjad Vabadussõjas langenute mälestusehitisele Kaitseväe kalmistul. Samas ühendatakse mälestustuli ja muinastuli võidutuleks ning tuletoojatele antakse üle Võidutule medalid.

Võidupüha ja jaanipäeva tähistamine Tartus >>

Maakaitsepäev kulmineerub traditsiooniliselt presidendi süüdatud Võidutule jagamise tseremooniaga Jüriöö pargis. Võidutuled jagatakse Harjumaa Omavalitsuste Liidu esimehe ja Tallinna linna esindaja poolt kõikidele 16 Harjumaa omavalitsusele ning kaheksale Tallinna linnaosale. Pidulikul tulejagamise tseremoonial rivistub üles Vahipataljoni auvahtkond ning mängib Kaitseväe orkester.

Kaitseliit korraldas võidupüha paraadi mullu Rakveres. 23. juunil võis linnas näha sõdureid, relvi, sõjatehnikat, nautida sõjaväeorkestrite muusikat ning võtta osa kultuuriprogrammist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Paraadi rivis oli 1000 inimest. Rakvere haigla polikliiniku ja Rakvere Gümnaasiumi kõrval asuval ringteel rivistusid üles üksused Viru, Alutaguse, Jõgeva ja Järva malevatest ning Kaitseliidu valveüksusest.

Lisaks olid kompanii suuruste üksustega väljas Naiskodukaitse, Noored Kotkad ja Kodutütred ning liputoimkonnad Kaitseliidu koolist ja küberkaitseüksusest. Eestist on paraadil esindatud veel Politsei- ja Piirivaleamet, Abipolitsei ning Vanglateenistus.

Välisriikidest olid mullu paraadil oma üksuse või liputoimkonnaga esindatud Prantsusmaa, Suurbritannia, Ameerika Ühendriigid, Soome, Läti, Leedu ja Taani.

Rakveres saab näha võidupüha paraadi >>

Eesti Vabariigis on jaanilaupäev ja jaanipäev riigipühad; jaanilaupäeval peetakse Eestis võidupüha, mis tähistab Eesti vägede võitu Vabadussõjas Võnnu lahingus 23. juunil 1919 Landeswehri üle.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
kuupäev, paraad, Harjumaa XXIII Maakaitsepäev, jaanipäev, Jaanilaupäev, võidupüha, PPA, Kaitseliit, kaitsevägi, Lauluväljak, Harjumaa, Tallinn, Eesti

Peamised teemad