08:59 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Eesti uudised
lühendatud link
27 0 0

Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et tulumaksusoodustusega ühingutel tuleb 2. juuliks esitada 2017. aasta kohta kingituste ja annetuste ning muude tulude kasutamise deklaratsioon.

TALLINN, 19. juuni — Sputnik. Kingituste ja annetuste ning muude tulude kasutamise kohta tuleb täita deklaratsiooni vorm INF 9, kus kajastatakse kõik ühingu saadud tulud ja nende kasutamine. Kindlasti peab andmed esitama ka siis, kui tulu 2017. aastal ei saadud ega kasutatud.

MTA maksukorralduse talituse juhataja Monika Jõesaare sõnul on kingituste ja annetuste ning muude tulude kasutamise deklareerimine avalik info, mis annab ka annetajatele ja toetajatele kindluse, et annetatud raha kasutatakse eesmärgipäraselt.

"See on huvitav ja kasulik info kõigile neile, kes tahavad teada, kuidas annetusi kasutati ja keda toetati," ütles Jõesaar.

"Kindlasti tasub üle vaadata ka viimase kolme aasta aruanded, sest kui ühing on jätnud kolmel järjestikusel aastal aruanded või deklaratsioonid tähtaegselt esitamata, siis tekib oht nimekirjast kustutamiseks. Kui ühing tulumaksusoodustuse saajate nimekirjast kustutatakse, siis kaob ka võimalus tulumaksusoodustust saada", lisas Jõesaar.

Euroopa maksupetturid eelistavad nn karusselliskeeme>>

Deklaratsiooni on võimalik esitada nii e-maksuametis/e-tollis, MTA teenindusbüroos kui ka saata postiga.

MTA tuletab meelde, et alates 1. jaanuarist 2019 kaob võimalus e-maksuametisse/e-tolli sisse logida Maksu- ja Tolliameti väljastatud koodikaardiga. Amet loobub korduvkasutusega koodikaartide autentimisvahendina kasutamisest, kuna need ei vasta enam tänapäevastele turvanõuetele.

E-maksuametisse/e-tolli saab edaspidi mugavalt siseneda koodikaardist oluliselt turvalisemate autentimisvahendite — ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID abil. Smart-ID lahendus lisandub selle aasta sügisest. Loodame, et leiate nende hulgast endale sobivaima.

Tagid:
deklaratsioon, MTA, Maksu- ja tolliamet, Eesti

Peamised teemad