12:12 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
Parvlaev "Petersburg" arestiti Eestis (10)
3610

Paljassaare sadama, kus seisab arestitud parvlaev "Petersburg", sadamakai valdaja ja ka laeva agent kinnitasid, et laevaomanik on nende teenuste eest täielikult tasunud.

TALLINN, 19. juuni — Sputnik. Esmaspäeval, 18. juunil sai transpordi- ja logistikaettevõte Petromaks Spediitor panga kinnituse kõikide võlgade täies mahus tasumise kohta laevaomaniku poolt, teatas Sputnik Eestile ettevõtte juht Dmitri Bašev. Võlg meeskonna ees on aga osaliselt veel maksmata.

Seda tõsiasja, et Venemaa ettevõte Black Sea Ferry & Investments, kellele arestitud laev kuulub, on täiel määral tasunud isegi laeva agendi, ettevõtte Abelco Agency teenuste eest, kinnitas Sputnik Eestile ka tolle ettevõtte juht Vladimir Zavilohhin.

Kapten Andrei Radionov.
© Sputnik / Вадим Анцупов

Parvlaeva kapten Nikolai Šaškov, kes laevalt lahkuda ei saa ja seni veel asjaajamist saabunud vahetuskaptenile üle ei anna, ütles, et enamik tema meeskonna liikmeist on saanud töötasu märtsi ja aprilli eest ning avanssi ka maikuu eest.

"Kodumaale lendasid nad juba rõõmsate nägudega. Aga paraku mitte kõik. Arusaamatul põhjusel jõudsid madrus Kirillov ja laevakokk koju tagasi ilma rahata," nentis ta.

18. juuni õhtuks oli vanast meeskonnast jäänud laevale kaks meest – kapten ja elektromehaanik, kellele seni pole asendust leitud.

"Peaasi, et meil on elekter. See tähendab, et meeskond saab elada korralikes tingimustes. Ka meeleolu on meremeestel mõistagi juba hoopis teine. Pinge on langenud," märkis ta.

Zavilohhini sõnul on laevaomanik tänavuse juuni lõpuni arved tasunud ja juuni lõpuni, nagu ka lepingus paika pandud, on elekter laeval kindla peale olemas.

Kas kõik võlausaldajad, kellele laevaomanik midagi võlgneb, on oma raha kätte saanud, seda kapten ei tea. Kohtutäiturile peab võlgade tasumisest teatama ja tema teenuste eest maksma laevaomaniku esindaja. Sputnik Eesti käsutuses oleva ebaametliku teabe kohaselt saavad siiski ka teised võlausaldajad kinnitust võlgade tasumisest.

Asi hakkas surnud punktist liikuma

Nagu Sputnik Eesti teatas, sai Venemaa piiratud vastutusega äriühingule Black Sea Ferry & Investments kuuluv parvlaev "Petersburg" Tallinnas Paljassaare sadamas arestitud võlgade pärast, mis tekkisid 2017. aastal Riias peatumise ajal. Eesti sadamasse saabus alus remondiks, kuid töid ei alustatudki.

Võlasumma suuruseks oli 350 000 eurot. Parvlaeva-poolse võlgnevuse tõttu sadamas katkestati laeval elektrivarustus. Meeskonnale jäi võimalus sadama territooriumilt lahkuda, kuid sellel polnud mõtet – raha oli meremeestel otsa lõppenud.

Aluse "Petersburg" meeskond pöördus Venemaa saatkonna poole Eestis palvega osutada kaasabi laeva arestimisega seotud olukorra lahendamisel. Venemaa saatkonna töötajad reageerisid pöördumisele kiiresti ja tulid laevale, et olukorda arutada.

Parvlaev "Petersburg" arestiti Eestis>>

Laupäeval, 16. juunil lahkusid kuus meeskonnaliiget parvlaeva "Petersburg" plaanilise meeskonnavahetuse raames Tallinnast. Laeva kapteni Nikolai Šaškovi sõnul kulgeb meeskonna vahetamine plaanikohaselt, ilma mingisuguste "üllatusteta".

Parvlaeva "Petersburg" uus kapten Andrei Radionov jõudis kohale reedel, 15. juunil. Ta vaatab tulevikku optimistlikult ja loodab, et kõik võlad saavad makstud, laev vabastatakse aresti alt ning kõik meeskonnaliikmed, sealhulgas kapten ise saavad oma töötasu õigeaegselt kätte. Tema sõnul on praegusel ajal parvlaeva "Petersburg" meeskonna ülesandeks laeva seisakuaegse elukorralduse kindlustamine.

Teema:
Parvlaev "Petersburg" arestiti Eestis (10)
Tagid:
võlad, parvlaev, Petersburg, Tallinn, Eesti

Peamised teemad