05:30 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Eesti uudised
lühendatud link
30310

Siseminister ning politsei- ja piirivalveameti juhid leppisid kokku, et patrullpolitseinike ja piirivalvurite põhipalk on tulevast aastast vähemalt 1280 eurot, millele lisanduvad regiooni- ja muud lisatasud. Näiteks Ida-Virumaal hakkab patrullpolitseiniku reaalne sissetulek olema 1700 eurot.

TALLINN, 19. juuni — Sputnik. PPA palgatõusuks on tuleval aastal ette nähtud 12,9 miljonit eurot, mille abil on võimalik kõigi PPA töötajate põhipalka tõsta keskmiselt 10% võrra. Kõige rohkem tõuseb eesliini töötajate, eelkõige patrullpolitseinike ja piirivalvurite palk, teatab Siseministeerium.

"Patrullpolitseinikud ja piirivalvurid on paljudes olukordades esimesed reageerijad, kellest sõltub nii sündmuse kiire ja ohutu lahendamine kui Eesti inimeste üldine turvatunne. See seab väga kõrged nõudmised meie eesliini töötajate vaimsetele ja füüsilistele võimetele. Palgatõus aitab meil hoida ja värvata oma valdkonna parimaid tegijaid," rääkis siseminister Andres Anvelt.

PPA tunnistab kehtetuks ligi 12 500 ID-kaardi sertifikaadid
© Sputnik / Вадим Анцупов

Taskuvarguse ennetamiseks jälgi oma vara ning ära kaota valvsust>>

Patrullpolitseiniku ja piirivalvuri minimaalne põhipalk on täna 1075 eurot, tulevast aastast hakkab see olema vähemalt 1280 eurot. Sellele lisandub tasu öösel ja pühade ajal töötamise ning valves oldud aja eest, ehk kokku hakkab politsei ja piirivalve eesliini töötaja sissetulek olema vähemalt 1400 eurot. Sellele palgale lisandub Tallinnas 200 ja Ida-Virumaal 300 eurot regioonitasu.

"Inimene, kes patrullpolitseinikuna tööle asub, hakkab kindlasti saama vähemalt 1400 eurot, mis on tema tänase sissetulekuga võrreldes üle 200 euro ehk ligi 18% rohkem. Nii suurt palgatõusu ei ole politseis olnud vähemalt kümme aastat," lisas Anvelt.

Lisaks tõuseb tulevast aastast tuntavalt küberkuritegude ja digitõendite menetlejate ning lennusalga töötajate keskmine palk, kuna neis valdkondades on vaja värvata väga spetsiifiliste oskustega spetsialiste.

PPA hoiatab: investeerimiskelmid on taas aktiivsed>>

Tõusevad Häirekeskuse töötajate palgad

2019. aastast hakkab Häirekeskus päästekorraldajatele öiste töötundide eest lisaraha maksma.

Valitsus otsustas riigi eelarvestrateegia kohaselt eraldada 425 000 eurot lisaraha Häirekeskuse 2019. aasta palgafondi kasvuks.

Kinnisvarafirma juhte süüdistatakse kelmuses>>

Häirekeskuse töötajate palgafond tõuseb uuest aastast 8% võrra. Sellest enamik läheb päästekorraldajate lisatasuks öötundidel töötamise eest.

"Häirekeskuse palgatõus on hädavajalik tasustamaks inimesi, kes mitte ainult päeval, vaid ka öösel võtavad vastu hädas olevate inimeste kõnesid. Soovime, et öötööd tegevad inimesed oleks õiglaselt tasustatud, seda soovisid ka Häirekeskuse töötajad, " ütles siseminister Andres Anvelt.

Häirekeskuses töötab täna 230 töötajat, kes tagavad 112 hädaabikõnedele vastamise.

Tagid:
palk, häirekeskus, PPA, piirivalvur, patrullpolitseinik, Eesti

Peamised teemad