21:11 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
2710

Tallinna ja Harjumaa kutselised ja vabatahtlikud päästjad käisid teisipäeva keskpäevast õhtuni abiks enam kui 50 tugeva tuule põhjustatud sündmusel, inimesed neis viga saanud pole.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Tallinna kesklinnas Magasini tänaval kukkus puu treilerile ja Mustamäel Ehitajate teel kukkus üheksakorruselise maja katusest osa alla ning kahjustada said pargitud autod. Mustamäel Vilde teel murdus puu autodele, kahjustada sai viis masinat. Mustamäel Ehitajate teel said murdunud puu tõttu viga samuti viis autot, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Mullune ilm mõjutas Eesti väikejärvede kalastikku >>

Peale südapäeva muutusid tuuleiilid Tallinnas ja mujal Harjumaal tugevaks, eriti palju väljakutseid seoses tugevast tuulest tingitud juhtumitega on päästjatel olnud mõne viimase tunni jooksul, ütles BNS-ile Põhja päästekeskuse pressiesindaja Indrek Hirs.

Äike põletas läbi hulgaliselt kodutehnikat, illustreeriv foto
© Sputnik / Vladimir Astapkovich

Kutselised ja vabatahtlikud päästjad on reageerinud Põhja regioonis kella 20.09 seisuga keskpäevast alates viiekümnele sündmusele, mille põhjustajaks on tugev tuul. Peamiselt on tulnud eemaldada teedelt ning elektriliinidelt murdunud puid ja oksi, lahti on lennanud ka mitmed katuseplekid ning viga saanud autod.

Olulisematest sündmustest tõi Hirs välja, et Tallinna kesklinnas Magasini tänaval kukkus puu treilerile ja Mustamäel Ehitajate teel kukkus üheksakorruselise maja katusest osa alla ning kahjustada said pargitud autod.

Mustamäel Vilde teel murdus puu autodele, kahjustada sai viis masinat. Mustamäel Ehitajate teel said murdunud puu tõttu viga samuti viis autot. Inimesed teadaolevalt viga ei ole saanud.

Hirs märkis, et siinses kliimas ei ole tugev tuul haruldane, isegi suvel tuleb seda sageli ette.

"Mõistlik on viia end kurssi ilmaprognoosiga. Kindlasti tasub aiast, rõdult ja terrassilt korjata ära need asjad, mis võivad tuulega minema lennata. Puude alt tasub ära parkida autod. Veekogule minek on ohtlik. Võimalusel tasub tugevate tuuleiilide korral vältida sõitu väiksematel metsateedel, seal on murdunud oksa või puu ning auto kohtumise tõenäosus eriti suur," rääkis ta.

Hirsi sõnul peavad väliürituste korraldajad suhtuma ilmateenistuse ohuprognoosidesse eriti tõsiselt. "Kui ikka telgid ja lauad laadaplatsil või mõnel suvekontserdil lendama hakkavad, on inimeste turvalisust silmas pidades kõige õigem üritus katkestada," sõnas ta.

Rahvalikud ilmaennustused — kui sünoptikuid ei tea uskuda >>

Vikipalu kustutustööd jätkuvad

10. juunil Harjumaal Vikipalus alguse saanud metsapõleng oli järgmise päeva õhtuks levinud juba ligi 200 hektarile ning kustutustööd jätkuvad ka täna, teatab Päästeamet.

"Kustutustööd Vikipalus jätkuvad. Aktiivsed kustutustööd toimuvad veel ca 30 hektaril, ülejäänud alal on üksikuid koldeid," teatas Päästeamet sotsiaalmeedias teisipäeval.

Tagid:
hoiatus, ilm, vabatahtlik, ohtlik, päästjad, puu, tuul, torm, Päästeamet, Tallinn, Harjumaa, Eesti

Peamised teemad