20:17 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Eesti uudised
lühendatud link
2720

Vene diplomaadid eesotsas Venemaa suursaadikuga Eestis Aleksandr Petroviga asetasid Suure Isamaasõja alguse aastapäeval Tallinna sõjaväekalmistul lilli ja pärja vabastaja sõduri (Pronkssõduri) ausambale.

TALLINN, 22. juuni — Sputnik. Venemaa saatkonna delegatsiooniga koos tulid sõjaväekalmistule ka Suure Isamaasõja veteranid ja Leningradi blokaadi Tallinna ühingu esindajad.

Traditsiooniliselt olid monumendi juures auvalves sõjaaegses sõjaväe vormiriietuses noored.

Vene Föderatsiooni erakorraline ja täievoliline suursaadik Eesti Vabariigis Aleksandr Petrov ütles uudisteportaalile Sputnik Eesti, et tänane põlvkond peaks olema ääretult tänulik neile, kes oma elu hinnaga tegid lõpu kuritegeliku Hitleri režiimi ülemaailmse domineerimise plaanidele.

Возложение цветов к памятнику в День памяти и скорби
© Sputnik / Вадим Анцупов
Veteranid panid Pronkssõdurile lilli.

"Oleme tänulikud veteranidele, kes teevad suurt tööd noortega ja räägivad neile ajaloolist tõde. On äärmiselt oluline, et ajaloolist tõde nende sündmuste kohta kantaks edasi põlvest põlve," lisas ta.

Aleksander Petrovi sõnade järgi tuleb hoolitseda selle eest, et tänapäeva noorus, kes meid kunagi välja vahetab ja kes teeb alles esimesi samme sellel maal, teaksid ka veel palju-palju aastaid hiljem, mille eest võitlesid nende esivanemad ja mälestus vaenlase üle saavutatud Võidust jääks inimeste mällu igaveseks.

22. juuni 1941. aasta varahommikul ületasid Saksa väed NSV Liidu piiri.

See oli Suure Isamaasõja algus, mis oli osa 1. septembril 1939 Saksamaa poolt Poola okupeerimisega alanud Teisest maailmasõjast.

Возложение цветов к памятнику в День памяти и скорби
© Sputnik / Вадим Анцупов
Venemaa diplomaadid ja veteranid panid Pronkssõdurile lilli.

Saksa sõjaväe edasitung pidi toimuma kolme kontrolljoone saavutamisega. Aasta lõpuks tuli vallutada Moskva, Leningrad ja Nõukogude Liidu tööstuslik süda — Donetsi söebassein.

Sõda Euroopas lõppes Saksamaa relvajõudude tingimusteta kapitulatsiooniga 8. mail 1945 kell 22 ja 43 minutit kesk-euroopa aja järgi. Lahingutegevus kestis 1418 päeva.

Tagid:
veteran, suursaadik, Aleksandr Petrov, Pronksõdur, Tallinn

Peamised teemad