22:11 02. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Eesti uudised
lühendatud link
59 0 0

Teisipäeval Jõhvi volikogu istungil vallavanemaks valitud Riigikogu liige Martin Repinski lahkub Riigikogust.

TALLINN, 26. juuni — Sputnik. "Enne kohalike omavalitsuste valimisi olin Jõhvis Keskerakonna kandidaat ning lubasin edu korral ka Riigikogust lahkuda ning Jõhvi vallavanema kohale tulla," vahendas Pealinn Repinski sõnu.

"Jõhvis oli tänaseks kujunenud olukord, kus poliitilised mängud olid peatanud valla arengu ning kaasa toonud ebastabiilsuse. Selle tulemusena kannatasid nii valla juhtimine kui ka kohalikud elanikud," märkis Repinski.

Repinski sõnul peab ta Jõhvis esmatähtsaks meelitada uusi investeeringuid valda ja infrastruktuuri arendada.

Repinski läheb Eesti Ekspressi vastu kohtusse >>

"Hädavajalik on viia kultuuri- ja spordielu uuele tasemele, parandada teede ja kvartalisiseste tänavate olukorda, heakorrastada linna park, ehitada staadion ja renoveerida vaksalihoone. Samuti tuleb suuremat tähelepanu pöörata maapiirkondadele," ütles Repinski.

Repinski sõnul loodab ta riigikogu liikme kogemusele toetudes parandada riigi ja kohaliku omavalitsuse koostööd.

Repinski sõnul sai ta peaaegu nelja aasta jooksul Riigikogus töötamise ajal palju kogemusi ja õnnestus anda oma panus, et põllumajandustootmine hakkas pärast aastaid kestnud stagnatsiooni taastuma.

Martin Repinski astub maaeluministri ametist tagasi
© Sputnik / Евгений Ашихмин

"Minu eesmärk oli teha kõik võimalik, et aidata kohalikke põllumajandustootjaid ja taastada põllumajandustoetused. Täna, pärast rohkem kui kolme aastat, võin kindlalt öelda, et keskerakondlased on oma lubadused täitnud," ütles Repinski.

Repinski tuletas meelde, et vähem kui kahe aasta jooksul on Keskerakonna juhitud valitsus taastanud põllumajandustootjatele pakutavad hüvitised ja toetused, mida varasemad valitsused on vähendanud.

"2019.-2022. aasta eelarvestrateegia raames eraldab riik põllumajandussektorile veel 7,4 miljonit eurot," selgitas Repinski. "Kalatööstus ja põllumajandus on juba saanud vastavalt 72 miljonit eurot ja 482 miljonit eurot ning järgmisel aastal on põllumajandustootjatele üleminekutoetused kuni 16,9 miljonit."

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Martin Repinski kandideeris esmakordselt 2015. aasta parlamendivalimistel saades 1556 häält.

Repisnki sai maaeluministriks Jüri Ratase valitsuses, kuid otsustas mitmesuguste skandaalide tõttu peagi ametist tagasi astuda, millega temast sai Eesti iseseisvuse taastamise järgse aja lühima ametiajaga minister, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti 2016. aasta detsembris.

Martin Repinski ja Siret Kotka-Repinski said lapse >>

Mullu kevadel Riigikogu liikmed Martin Repinski ja Siret Kotka abiellusid ning sügisel said lapsevanemateks.

Tagid:
põllumajandus, maapiirkond, poliitika, vallavanem, Maaeluministeerium, Riigikogu, Keskerakond, Martin Repinski, Jõhvi, Eesti

Peamised teemad