23:24 20. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB74.5774
Esmaspäevaks tulumaksu juurde on vaja tasuda 15 100 inimesel, illustreeriv foto

Esmaspäevaks on vaja tulumaksu juurde tasuda 15 100 inimesel

CC BY 2.0 / Images Money
Eesti uudised
lühendatud link
37 0 0

Eraisiku tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg on esmaspäeval, selleks ajaks tuleb 15 100 inimesel tasuda tulumaksu juurde 4 miljoni euro eest.

TALLINN, 28. juuni — Sputnik. Eelmise aasta tuludeklaratsioonide alusel kuulub kokku tasumisele 40,5 miljonit eurot ja tagastamisele 92,3 miljonit eurot tulumaksu, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Neile, kes deklareerisid kasu vara võõrandamisest või välismaalt saadud tulusid ja füüsilisest isikust ettevõtjatele, on tulumaksu tasumise ja tagastamise tähtaeg 1. oktoober. Siis tuleb 17 100 isikul juurde tasuda 36,5 miljonit eurot, teatas maksu- ja tolliamet (MTA).

2018. aasta olulisemad seadusemuudatused >>

Maksu- ja tolliameti teenuste osakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul on kindlasti mõistlik juurdemaksmise tähtajast kinni pidada. "Hilinenud maksed lisavad maksusummale juurde intressi, mis muudab tasutava summa tunduvalt suuremaks," ütles Udde.

"Kindlasti soovitame oma võla ajatada, kui maksusumma tasumine võib olla raskendatud, sest ajatamisel on võimalik intressimäära poole võrra vähendada ning ajatatud võla osas ei alustata sundtäitmis," ütles Udde. 

"Kõige mugavam on ajatamise taotlus esitada e-maksuametis/e-tollis, kus kriteeriumitele vastamisel kinnitatakse kuni 20 000-eurone ning kuni 12 kuu pikkune graafik automaatselt," lisas Udde.

Eesti konjunktuuriinstituudi (EKI) varimajanduse uuringu tulemuste järgi kasvas ümbrikupalga saajate arv kaheksalt protsendilt 13 protsendile, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti laupäeval.

Maksu- ja tolliameti (MTA) teabeosakonna juhataja Janek Leisi sõnul on positiivne, et kasvanud on palgasaajate osakaal, kes ei poolda ümbrikupalka. Võrreldes eelmise uuringuga kasvas mittepooldajate osakaal 62 protsendilt 70 protsendini.

"Uuring toetab ameti kontrollitegevusel põhinevat hinnangut, et täielikult ebaseaduslikku töötasu saavate inimeste hulk jätkuvalt väheneb, kuid osalist ümbrikupalka saavate inimeste hulk on kasvanud," ütles Leis.

Maksuvaba tuluga tuleb arvestada ka puhkusetasude väljavõtmisel >>

Rahandusministeeriumi asekantsleri Dmitri Jegorovi sõnul on üldine majanduslik olukord riigis muutunud niivõrd palju paremaks, et inimestel on võimalik keelduda ümbrikupalkadest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aasta alguses.

Tagid:
tuludeklaratsioon, tulumaks, ühiskond, majandus, MTA, Hannes Udde, Eesti

Peamised teemad