07:41 03. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0906
  • RUB85.8405
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
5320

Juuli alguses jõustuva määrusega kehtestatavate uute nõuete rikkumine võib velotaksode juhtidele kaasa tuua tõsiseid trahve.

TALLINN, 29. juuni — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Tallinna Minitsipaalpolitsei (Mupo) alustas neljapäeval, 28. juunil velotaksode juhtidele kohustusliku dokumendi — teenindajakaardi väljastamist. Taotlus esitatakse Mupo peakontoris kohapeal (reedel, 29. juunil teeninduskaarte erandkorras ei vormistata), teatab Mupo võrguleht.

Määruse eelnõu "Jalgratta ja rongi kasutamine lõbusõitudeks ja hobuveokitega tasulise reisijateveo teostamine Tallinnas" arutati läbi ja võeti vastu linnavolikogu istungil 31. mail.

Korra loomine kaosest: Tallinn võttis velotaksod tõsiselt käsile >>

Nagu portaal Sputnik Eesti juba kirjutas on kolm peamist nõuet velotakso juhtidele järgmised: ta peab olema vähemalt 18 aastat vana, tal peab olema mootorsõiduki (vähemalt ühe) juhtimise õigus ja tal ei tohi olla kehtivaid karistusi liiklusrikkumiste, sealhulgas ebakainena juhtimise ega sõidukiiruse ületamise eest.

Велотакси в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов
Velotakso Tallinnas

Trahvid on suured

Mupo pressisekretär Meeli Hunt ütles portaalile Sputnik Eesti, et need, kes soovivad saada teenindajakaarti ja tahavad rahulikult Tallinna tänavatel töötada, peaksid kiirustama: "Kuna uus määrus hakkab kehtima juba 1. juulil 2018, siis sellest kuupäevast alates peab velotakso juhil olema teenindajakaart. Teenindajakaardi vormistamine käib kähku (umbes 15-20 minutit), kuid eeldusel, et riigilõiv on juba ära makstud, teenusepakkujal on hea maine ja tal on õigus juhtida vähemalt üht liiki mootorsõidukit. Kaasas peaks olema ka foto 4x5 cm."

Hunt lisas, et järelevalvet velotaksode üle teostatakse Mupo igapäevase töö käigus ja neil on õigus määrata trahve, mis ulatuvad kuni 100 trahviühikuni (400 eurot). Varem tegeles velotaksode juhtide karistamisega ainult politsei.

Велотакси в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов
Velotaksod Tallinnas

Nõuded on mõistlikud ja täidetavad

Võimalik, et kellelegi võib teenindajakaardi saamine osutuda raskeks, sest isikul ei tohi olla kehtivaid liiklusrikkumisi, ütles portaalile Sputnik Eesti üks Tallinna velotakso juht Armen. Ettevõttes Green Gears aga kinnitati enne määruse vastuvõtmist, et uuteks nõueteks ollakse juba valmis ja nendega ollakse rahul. Mõni päev enne uue määruse jõustumist ei muutunud selle firma jaoks midagi.

"Halvemaks ei läinud midagi, ainult palju paremaks. Me oleme juba saanud esimesed kaardid ja töötame selle nimel, et töötada ametlikult. Lisandunud on nõue, et alla 16-aastane reisija peaks kandma kiivrit, kuid see ei ole probleem — selleks oldi valmis, nii nagu ka muudeks nõueteks," öeldi ettevõttest.

Armas rõõmsavärviline rong Tallinna vanalinnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Mupo lasi välja velotaksode meelespea, kus on kirjas nõuded nii autojuhtidele ja kui ja velotakso juhtidele. Seal täpsustatakse, et velotakso juht on kohustatud hoidma teenindajakaarti rinnal nähtaval kohal, olema puhtalt ja korrektselt riides, käituma reisijatega viisakalt, teatama sõiduhinna ja väljastama osutatud teenuse eest tasumise kohta kviitungi. Rikšajuht peab järgima liikluseeskirju, juhtima transpordivahendit kainena ega tohi sõita kõnniteedel (lubatud ainult juhul, kui sõitmine sõiduteel on tugevasti raskendatud).

Valotaksoks võib kasutada kolmerattalist jalgratast maksimaalse laiusega 1,25 meetrit ja elektrimootori maksimaalse võimsusega 0,25 kilovatti. Lisaks juhiistmele võib taksos olla kuni kaks istekohta reisijatele, need peavad olema varustatud turvavöödega, taksol peab olema signaalikell, suunatuled ja helkurid ning pidurid peavad olema töökorras.

Kui velotakso juht ei järgi ülaltoodud nõudeid või ei kasuta nõuetele vastavat sõidukit, ei ole tal õigust teenust pakkuda ja selle eest tasu küsida.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
teenindajakaart, velotakso, määrus, ühiskond, ettevõtlus, reisija, MUPO, Meeli Hunt, Eesti, Tallinn

Peamised teemad