23:43 20. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB74.5774
Tarbijakaitseamet kandis TEA Kirjastuse musta nimekirja, illustreeriv foto

Tarbijakaitseamet kandis TEA Kirjastuse musta nimekirja

© Fotolia / Kara
Eesti uudised
lühendatud link
6801

Kuivõrd aastaid finantsraskustes vaevelnud TEA Kirjastus ei ole täitnud tarbijavaidluste komisjoni otsuseid, kandis tarbijakaitseamet kirjastuse nn musta nimekirja.

TALLINN, 29. juuni — Sputnik. "Seoses asjaoluga, et kaupleja on mustas nimekirjas, ei ole edasine vaidluste lahendamine tarbijavaidluste komisjonis perspektiivikas ja sekretariaat teeb tarbijale ettepaneku võtta avaldus tagasi, kuivõrd otsuse täitmine ei ole reaalne," teatas tarbijakaitseameti turujärelevalve osakonna juhataja Hanna Turetski ERR-ile.

Tarbijakaitseamet ja Tehnilise Järelevalve Amet ühinevad >>

Turetski sõnul on sel aastal esitatud TEA Kirjastuse vastu viis avaldust, millest nelja osas on tarbijavaidluste komisjon teinud otsuse ja kõik tarbija kasuks. See tähendab, et kauplejal on kohustus tagastada tarbijale saamata jäänud köidete eest raha.

Tarbijakaitseamet kontrollis maikuus 11 kauplust üle Eesti
© Sputnik / Вадим Анцупов

Aastatel 2014-2017 esitati TEA Kirjastuse suhtes kokku viis avaldust. TEA Kirjastus esitas teisipäeval Harju maakohtule avalduse pankroti väljakuulutamiseks.

TEA Kirjastus

Aktsiaselts TEA Kirjastus on Eesti kirjastus, mis annab välja peamiselt sõnaraamatuid, keeleõpikuid, entsüklopeediaid, vestmikke, reisijuhte ja lasteraamatuid. Aastast 2008 antakse välja TEA entsüklopeediat.

TEA asutati 1988. aastal keeleõpet pakkuva kooperatiivina, mille baasil loodi 1991. aastal aktsiaselts Keelefirma TEA. Selle tegevuse hulka kuulus ka keeleõppematerjalide kirjastamine.

Tarbijakaitseameti kontroll tuvastas puudusi pea iga e-poe müügitingimustes >>

Aastaks 1995 oli kirjastustegevus kujunenud piisavalt mahukaks, et keeltekoolist eraldati kirjastus iseseisva firmana — loodi aktsiaseltsid TEA Kirjastus ja TEA Keeleõpetus.

TEA Kirjastusel on ka oma raamatukauplused — kolm Tallinnas ja üks Rakveres. Kirjastuse tooteid on võimalik osta ka nende veebilehelt e-poest.

Allikas: Vikipeedia

Tagid:
majandus, tarbija, must nimekiri, pankrot, tarbijakaitseamet, TEA Kirjastus AS, Eesti

Peamised teemad