11:10 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
68 0 0

Maanteeameti peadirektor allkirjastas käskkirja, millega kinnitas bussipileti hinnad MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel avalikel bussiliinidel Harjumaal, Lääne-Virumaal ja Raplamaal.

TALLINN, 30. juuni — Sputnik. MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse soovil kehtestati Harjumaal, Lääne-Virumaal ja Raplamaal nulleurone maakondlik bussipilet, kuid nende palvel arvati nulleurose piletihinnaga sõitjate seast välja inimesed vanuses 20 — 62 eluaastat.

MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse sõnul on antud vanuses inimestel üldjuhul sissetulek, mis võimaldab tasuda ühistranspordi kasutamise eest.

Maanteeamet kinnitas Pärnumaa bussiliinide piletihinnad>>

Reformierakondlane Deniss Boroditš
© Sputnik / Вадим Анцупов

Seejuures selgitas MTÜ Põhja Ühistranspordikeskus, et ühistranspordi kasutajate arvu suurendamiseks lisatakse täiendavaid võimalusi ühistranspordi kasutamiseks. Lisaks säilitatakse olemasolevad kommertsbussi — ja rongiliinid, mis on olulised antud piirkonna elanike sõiduvajaduste katmiseks ja vähendatakse bussipiletite hinda. MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse sõnul muutusid soodsamaks e-üksikpilet nii Lääne-Virumaal kui ka Raplamaal ning kuupilet Harjumaal.

Alates 1. juulist kehtib nulleurone maakonna bussiliini pilet Viljandimaal, Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Läänemaal. Pärnumaal kehtib nulleurone bussipilet neile, kes ei ole vanuses 20-62 eluaastat.

Nulleurose bussipiletiga saavad sõita kõik, kes on bussist või muudest müügipunktidest ostnud kuni kaks eurot maksva ühiskaardi ning enda sõidu valideerinud. Ühiskaarti ei pea isikustama. Ühiskaart on ristkasutatav ehk kehtib kõigis nulleurose pileti üle võtnud maakondades.

Tallinna Linnatranspordi juhi kandidaadiks sai Deniss Boroditš>>

Maakondades, kus rakendub nulleurone bussipilet, hakkavad vastavad bussid alates 1. juulist kandma sellekohast silti. Bussi sisenedes tuleb enda sõit registreerida ehk valideerida ühiskaart. Kui valideerimisaparaate bussis ei ole, siis väljastab bussijuht sõitjale vastava pileti.

Vastused korduma kippuvatele küsimustele seoses nulleurose bussipiletiga maakondlikel bussiliinidel leiab siit.

Tagid:
nulleurone, piletihind, bussiliin, ühistransport, Eesti

Peamised teemad