02:45 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Eesti uudised
lühendatud link
73 0 0

Alates 1. juulist kehtib nulleurone maakonna bussiliini pilet 11 maakonnas ehk Valgamaal, Võrumaal, Viljandimaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Läänemaal.

TALLINN, 1. juuli — Sputnik. Neljas maakonnas tasuta sõitu ei rakendu – Lääne-Virumaal, Harjumaal, Raplamaal, Pärnumaal – kuid ka need maakonnad saavad majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul oma otsust muuta, kui peavad seda sobilikuks, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Tallinna tasuta ühistransport tähistas esimest juubelit >>

Nullhinnaga piletit pakkuvad bussid hakkavad kandma vastavat silti. Bussi sisenedes tuleb enda sõit registreerida ehk valideerida ühiskaart. Kui valideerimisaparaate bussis ei ole, siis väljastab bussijuht sõitjale vastava nullhinnaga pileti, teatas maanteeamet.

Maanteeamet kehtestas nulleurose bussipileti kümnes maakonnas, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Sõit on vaja registreerida, et liiniveo korraldajad saaksid bussiliini käigushoidmise vajalikkuse hindamiseks statistikat liinil reisijate arvu kohta. Ühiskaardi saab soetada 2 euroga kas bussist või muudest müügipunkidest. Ühiskaarti ei pea isikustama ning see kehtib kõigis nulleurose pileti üle võtnud maakondades.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas aprilli lõpus piletihinnamääruse, mis võimaldab juulist maakondlikel bussiliinidel endiselt senises määras piletit küsida kuid ka tasuta transporti pakkuda.

Kui kohalikud ühistranspordikeskused maakondlikus bussiliikluses juulist piletihindu ei langeta, näiteks nullini, siis nad tõenäoliselt jäävad vähemalt osaliselt ilma riigieelarves ette nähtud maakondliku ühistranspordi lisarahastusest.

Tallinn tähistas Kultuurikatlas 10. mail, Euroopa Rohelise Nädala programmi raames toimuva rahvusvahelise konverentsiga "Tasuta ühistransport kõigile. Unistus ja tegelikkus" viie aasta möödumist tasuta ühistranspordi algusest tallinlastele, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Bussijuhid nõuavad kolmapäeval pikettidega palgatõusu >>

Selleks, et edaspidi planeeritav tasuta bussisõit saaks toimida ja bussiliiklus ei jääks seisma, on vaja kardinaalseid muudatusi riigihangetes ning tellija ja vedaja käitumises.

Transpordi Ametiühing teatas, et nende hinnangul vajab bussisektor kardinaalseid muudatusi, teatas ametiühing sotsiaalmeedias, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti maikuus.

Tagid:
buss, tasuta, nulleurone, ühiskond, maaelu, liiklus, bussisõit, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, maakond, Kadri Simson, Eesti

Peamised teemad