19:06 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
64 0 0

Teisipäeval allkirjastasid Tapa vallavanem Alari Kirt ja kaitseminister Jüri Luik heade kavatsuste kokkuleppe, millega kinnitatakse koostöö jätkumist mõlemale osapoolele oluliste taristuprojektide arendamisel.

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Kaitseminister Jüri Luik ütles, et pikaajaline vastastikku lugupidav koostöö Tapa vallaga on taganud selle, et kaitseväelinnak on saanud areneda vastavalt riigikaitselistele vajadustele ning Tapa on saanud juurde nii korrastatud taristut ning loodetavasti ka maksutulu, teatab Kaitseministeerium.

NATO ohvitserid tundsid huvi kohaliku elu-olu vastu >>

"Tapast on saanud liitlaste seas tuntud Eesti kaitsepealinn ning Tapa linnakust kaitseväe kõige suurem baas," ütles kaitseminister Luik. "Meile on oluline, et ka Tapa kogukond saaks sellest kasvust osa."

Vastavalt kokkuleppele teevad vald ja ministeerium koostööd Kaitseväe taristust lähtuvate mõjude leevenduste väljatöötamisel. Taristuga seotud küsimuste ennetavaks lahendamiseks teavitatakse teineteist tegevustest, mis võivad mõjutada Kaitseväe taristu lähetuses elavaid vallaelanikke või Kaitseväe taristu kasutamist.

Kokkuleppe järgi toetab kaitseministeerium oma võimaluste piires valla avalikest huvidest lähtuvaid ja riigikaitset toetavaid projekte. Tapa vald toetab riigikaitselist tegevust valla territooriumile jääva riigikaitselise taristu väljaehitamisel vajalike planeeringute ja lubade õiguspärase, kiire ja asjatundliku menetlemisega.

Tänavu toetab Kaitseministeerium Tapa valda Läpi-Ojaküla tee projekteerimise ja Karja tänava katte taastamise juures. Eelmisel aastal korrastati ministeeriumi toetuse abil kahte suurt projekti, mille tulemusena korrastati ja rajati kõnni- ja kergliiklusteede võrgustik linnaku raudteejaama –keskuse vahel.

Miks Eesti kaitsejõud tulest loobusid >>

Eelnevatel aastatel on kaitseministeerium toetanud mitme Tapa tänava rekonstrueerimist ning vallale kuuluvate raudteelõikude uuendamist. Samuti on Tapa kaitseväelinnak liitunud linna tsentraalse soojavõrguga, mis on alandanud kütte hinda kohalikele elanikele.

Kokku on Kaitseministeerium viimasel kolmel aastal toetanud Tapa valla taristuprojekte peaaegu kahe miljoni euro ulatuses.

Eesti töötukassa andis aasta alguses rahvusooper Estonias peetud tänuvastuvõtul kaitseväele üle Lääne-Viru maakonna 2017. aasta parima tööandja tiitli. Kaitsevägi ja kaitseressursside amet pälvisid aasta tööandja tiitli tänu NATO lahingugrupi saabumisele ja kaitseväe Tapa linnaku arendamisele, mis tõi kaasa ka uute töökohtade loomise Lääne-Virumaal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Muuhulgas avas kaitsevägi eelmise aasta sügisel Tapa linnakus uue toitluskompleksi, mis on üks suuremaid Baltimaades ning mis on suuteline päevas toitlustama 3200 inimest. Toitluskompleksi haldab kaitseväe toetuse väejuhatus, mis annab Lääne-Virumaal tööd enam kui 100 inimesele.

2016. aastal toimunud NATO tippkohtumisel Varssavis otsustati paigutada Leedu, Läti, Eesti ja Poola territooriumile NATO sõjaline kontingent, kuid esimesed Lääne väeüksused ilmusid Balti riikidesse niipea, kui nad 2004. aastal NATO-ga ühinesid.

"Olin purjus ja tühjendasin põit vitriinidele": NATO sõdurid laamendavad Baltikumis >>

Moskva on korduvalt rõhutanud, et ta ei kavatse rünnata ühtegi NATO liikmesriiki, kuid NATO kasutab selliste kohalike poliitikute nagu Ilves provokatiivseid avaldusi oma kohaloleku suurendamiseks Venemaa idapiiril, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
investeering, riigikaitse, taristu, koostöö, kokkulepe, kaitseministeerium, Kaitseväe Tapa linnak, Alari Kirt, Jüri Luik, Tapa, Tapa vald, Eesti

Peamised teemad