01:44 20. Oktoober 2018
Kuula otse
 • USD1.1470
 • RUB75.2418
Soome kodanik tellis postiga vähemalt 34 korral narkootilisi aineid

MTA töötajad pidasid kinni narkootiliste ainete tellija

© Fotolia / Creativa
Eesti uudised
lühendatud link
3710

Maksu- ja tolliameti (MTA) narkotalituse töötajad pidasid aprilli lõpus kinni Eestis elava Soome kodaniku, kes tellis postiga vähemalt 34 korral erinevaid narkootilisi aineid, psühhotroopseid ravimeid ja anaeroobseid steroide.

TALLINN, 5. juuli — Sputnik. Esitatud kahtlustuse kohaselt tellis 41-aastane mees narkootilisi ja psühhotroopseid aineid erinevaid konspiratiivmeetmeid kasutades Tallinnasse vanalinna ja Põhja-Tallinna piirkonda ajavahemikul 8. mai 2017 kuni 23. aprill 2018, teatab Maksu- ja Tolliamet.

"Kuigi tegevus oli mehel hästi läbi mõeldud, said uurijad jälitusmenetluse tulemusel kahtlustatava isiku välja selgitada ja kinni pidada," kommenteeris kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, Põhja Ringkonnaprokuratuuri prokurör Grete Vahtra.

Karistamise asemel suunatakse narkomaane tugiisikute juurde>>

Samal päeval, kui kahtlustatav kinni peeti, otsiti läbi tema valduses olevad sõidukid ja korterid. Läbiotsimistega leiti narkootikumide käitlemisele viitavaid esemeid, erinevaid narkootilisi aineid, sealhulgas amfetamiini, metamfetamiini, MDMAd, marihuaanat ja psühhotroopseid ravimeid ning anaeroobseid steroide, mille omandamiseks puudusid raviarsti retseptid.

Maksu- ja tolliameti narkotalituse juhataja Raul Koppelmaa: "Tundub, et postipakke tellides võib inimestele jääda mulje, et keelatud ainete tellimisega vahele jäädes ei vii jäljed nendeni. Siiski näitab korduv praktika, et MTA kontrollimeetmed on tõhusad ning narkootiliste ainete tellija saab karistatud."

Politsei kõrvaldas Narvas narkolabori>>

Mehele esitati kahtlustus suures koguses narkootilise aine korduvas ebaseaduslikus käitlemises, mille eest saab kohus süüdimõistmisel karistuseks määrata kolme kuni viieteistkümne aastase vangistuse. Lisaks võib tema suhtes kohaldada riigist väljasaatmist.

Tagid:
narkootikum, EMTA, Soome, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Tampere ligidal Virratis avastati automaattankla tankuri külge pandud skimmer, mille abil on võimalik pangakaardi andmeid kopeerida.

  17
 • Norra sõjaväelased

  Norra peaminister Erna Solberg teatas Berliinis toimuval üritusel Global Leader Dialogue vajadusest "suunata kõik jõud Venemaa heidutamisele". Tundub, et Erna Solberg kavatseb oma Baltikumi õekesed Dalia Grybauskaite ja Kersti Kaljulaidi varju jätta.

  20
 • USA presidendi julgeolekunõuniku John Bolton sõjalennubaasil Andrews

  Laupäeval, 20. oktoobril algab USA presidendi julgeolekunõuniku John Boltoni ringreis Lõuna-Kaukaasias. Valge Maja peamine "pistrik" ei varja, et ta sõidab sinnakanti USA riiklikke huve edendama.

  26