16:05 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Eesti uudised
lühendatud link
35 0 0

Saamaks õiguslikku hinnangut, kas viis kuud enne kohalikke valimisi ajalehes Stolitsa ilmunud artikkel oli tellitud poliitreklaam ja keelatud annetus, pöördus Tallinna linnapea Taavi Aas Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) vastu Tallinna Halduskohtusse.

TALLINN, 5. juuli — Sputnik. ERJK tegi Aasale 4. juunil ettekirjutuse, mille põhjal peab Aas tagastama Tallinna linnale 1011,84 eurot, kuna komisjon leidis, et 22. mail 2017 mail Stolitsas ilmunud artikkel "Kandidaat on selgunud: Tallinna linnapeaks võib saada Taavi Aas" on Tallinna linna keelatud annetus Aasale, teatas linnavalitsus.

Tallinna päev 2018>>

Tallinna linnapea umbusaldamine kukkus läbi
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Oleme vägikaigast vedanud juba selle aasta algusest, mil on tooni andnud komisjoni esimehe Ardo Ojasalu ja aseesimehe Kaarel Tarandi selgelt kallutatud ja erapoolik suhtumine, mis jõudis isegi selleni, et Ojasalu soovis mind trellide taha saata ammu enne, kui mingisugunegi uurimine oli alanud," põhjendas kohtusse pöördumist Aas, kes otsustas ettekirjutuse täita. "Täidan ettekirjutuse, kuna olen seadusekuulelik kodanik, aga loomulikult võitlen oma õiguste eest kohtus."

Aasa hinnangul on ettekirjutus õigusvastane ja tuleb tühistada, kuna Ojasalu ja Tarand ei ole olnud tema suhtes erapooletud ja nende eelhoiakud võisid mõjutada ERJK otsust ettekirjutuse tegemisel.

Vene keel kõrgustes: Ušakovs, Aas ja Šimašius ronisid VabaTallinna päev 2018dussamba tippu>>

"Mina pole Stolitsa artiklit tellinud, vaid see oli kokku pandud eelnevalt meedias ilmunut materjalide põhjal," kinnitas Aas. "Ausalt öeldes puudus mul viis kuud enne valimisi igasugune vajadus väidetava reklaamartikli järele, kuna esimesena oma kandideerimisest Tallinna linnapea kohale teatanuna oli kogu Eesti meedia huvi ja kajastus minu suhtes sel hetkel erakordselt suur."

Tagid:
kohus, ERJK, Ardo Ojasalu, Kaarel Tarand, Taavi Aas, Tallinn

Peamised teemad