21:24 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Eesti uudised
lühendatud link
36 0 0

Peaminister Jüri Ratas ja maaeluminister Tarmo Tamm suunduvad Bulgaaria pealinna Sofiasse, et kohtumisel Hiina riigijuhtidega toetada Eesti toiduainetööstuse ettevõtjate sisenemist Hiina turule ning arendada transiidikoostööd.

TALLINN, 6. juuli — Sputnik. Tegemist on iga-aastase nn 16+1 tippkohtumisega, kus Hiinaga kohtuvad 11 Euroopa Liidu ja 5 Lääne-Balkani riiki.

Õnnelik Buddha või Naerev Buddha - õnne, helduse, külluse ja rikkuse jumalus ning laste, vaeste ja nõrkade kaitsja
© Sputnik / Артур Александров

Eelmisel aastal osalesid Ungaris Budapestis toimunud tippkohtumisel peaminister Ratas ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. Kohtumisel sõlmis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Hiinaga e-kaubanduse, infosidususe ning Siiditee koostööleppe, mis avardavad Eesti transpordi- ja logistikaettevõtete võimalusi.

Leedus tunnistati: Siiditeed pidi mingeid kaubalaare ilma Venemaata ei tule>>

Seekord allkirjastavad maaeluminister Tamm ja Hiina põllumajandusminister Han Changfu tegevuskava koostöö edendamiseks põllumajanduse, kalanduse ja maaelu arengu valdkonnas aastatel 2018–2022.

Eestlased peaksid ennast Hiinas rohkem tutvustama>>

Ratas kohtub pärastlõunal Sofias eraldi ka Hiina peaminister Li Keqiangiga. Kohtumisel osaleb ka maaeluminister Tamm.

Ministrid on tagasi Eestis laupäeval, 7. juulil hilisõhtul.

Eesti ja Hiina vahelisi tegevusi koordineeritakse kahe riigi vahel 1993. aastal sõlmitud kaubandus-majanduskoostöö lepingu all toimiva ühiskomisjoni kaudu.

Tagid:
majanduskoostöö, Tarmo Tamm, Jüri Ratas, Hiina, Eesti

Peamised teemad