22:23 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Eesti uudised
lühendatud link
87 0 0

Nordica kaubamärki kasutava riikliku lennufirma Nordic Aviation Groupi juhatuse esimees Jaan Tamm esitas ettevõtte nõukogule tagasiastumispalve, mille nõukogu ka rahuldas.

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. Jaan Tamm on olnud Nordic Aviation Group AS-i juhatuse esimees alates ettevõtte asutamisest 2015. aasta oktoobris. Vähem kui kolme aastaga kasvas Nordica lennuettevõtteks, mis opereerib 18 lennukiga ning annab tööd pea 450 lennundusspetsialistile, vahendab Pealinn viitega BNS-le.

Riigikontroll: lennundusettevõtete arendamisel tegi valitsus otsused kiirustades >>

"Riik ootas juhatuselt lennufirma edukat käivitamist, eestlastele oluliste otseühenduste loomist Tallinnast ning lennuettevõtte jätkusuutlikkusele aluste panemist. Usun, et need, nagu ka enamik ettevõtte asutamisel kinnitatud äriplaanis seatud ülesandeid, on nüüdseks täidetud," ütles Jaan Tamm pressiteate vahendusel.

AirBaltic ei jäta Nordicale elulootust
© Flickr / Luigi Mengato

"Seljataha on jäänud kolm äärmiselt intensiivset aastat ja ma soovin tänada kogu Nordica kollektiivi – piloote, pardateenindajaid ja kontoritöötajaid – ühiste pingutuste ja saavutuste eest. Samas leian, et just praegu on ettevõttel hea aeg asuda uute sihtide poole pürgima uue inimese juhtimisel," ütles Tamm.

Vähem kui kolme aastaga kasvas Nordica lennuettevõtteks, mis opereerib 18 lennukiga ning annab tööd pea 450 lennundusspetsialistile. Selle ajaga on avatud kokku 21 Tallinnast sihtkohta viivat otselennuliini ja Eesti lennufirma on pealinna lennujaama konkurentsitult suurim vedaja.

Peale selle osutab ettevõte lisatulu teenimiseks lendude opereerimise teenuseid välispartneritele. 2017. aastal lendas Nordicaga 613 000 reisijat, koos allhankelendudega oli reisijaid üle miljoni. Ettevõte lõpetas majandusaasta ligi 900 000 euro suuruse kasumiga, mis oli oodatust tublisti parem.

Nordic Aviation Group ASi nõukogu esimees Peeter Tohver ütles, et hindab kõrgelt Jaan Tamme tehtud tööd.

Nordica taotleb luba tütarfirma osaluse LOT-ile üleandmiseks >>

"Iga ettevõtte käivitamine on raske, aga Jaan on koos meeskonnaga suutnud luua toimiva ja arvestatava lennufirma ning taganud seatud eesmärkide eduka täitmise. Samas mõistan ja aktsepteerin tema tänast otsust," ütles ta.

Tohver teatas, et Jaan Tamme kohuseid hakkab täitma senine nõukogu liige Hannes Saarpuu. "Saarpuu asub ettevõtte juhatuse esimehe kohale ajutiselt, kuni nõukogu on leidnud konkursi korras uue esimehe," ütles Tohver.

Nordic Aviation Group AS-i nõukogu jätkab kolmeliikmelisena ja juhatuse teine liige Ahto Pärl ettevõtte finantsjuhina.

Hannes Saarpuu on töötanud pikka aega Lux Ekspressi juhina ja tõestanud oma võimekust teenindusettevõtte juhtimisel. Samuti on Saarpuul töökogemusi lennundusvaldkonnast.

Läti riigile kuuluv AirBaltic ostab Kanada lennukitootjalt Bombardier vähemalt 13 uut lennukit, võttes Eesti Nordicalt konkurentsivõitluses rahvusvahelistel lennuliinidel vähimagi ellujäämislootuse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu sügisel.

AirBaltic juht Martin Gauss rääkis ajakirjanikele, et lennukid soetatakse "kindlasti veel enne järgmise aasta (2018 — toim.) lõppu" ja selle tulemusena saavad ettevõtte lennukipargis kõik Kanada lennukid olema C klassi masinad, mida täiendavad Brasiilia Embraer'i E2 lennumasinad.

Eesti riigile kuuluv lennuettevõte Nordica oli juba oma eelkäija, Estonian Air varematele loomisel väga halvas konkurentsisituatsioonis – Läti AirBaltic tegutses Eesti taevas turuseaduste järgi aktiivselt ja hõivas juhust kasutades nii lennuliine, kui ka reisijaid.

Tagid:
lennuk, juhatus, majandus, lennufirma, Nordic Aviation Group AS, Nordica, Peeter Tohver, Hannes Saarpuu, Jaan Tamm, Tallinn, Eesti

Peamised teemad