06:50 18. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Algavad Tallinna Merepäevad

Tallinna merepäevade avakontserdi annab Svjata Vatra merel

© Sputnik / Светлана Бурцева
Eesti uudised
lühendatud link
27 0 0

Tallinna merepäevad avatakse täna, 13. juulil suurejoonelise avakontserdiga merel. Esimest korda ajaloos esineb Svjata Vatra merel kasutades lavana jäämurdja Tarmo ahtris olevat helikopteri maandumisplatsi.

TALLINN, 13. juuli — Sputnik. Svjata Vatra solisti Ruslan Trochynskyi sõnul oli nende esimeseks emotsiooniks tohutu au esineda Eesti jaoks nii võimsa laeva pardal.

"Omamoodi sümboolne on see, et jäälõhkuja murrab teed jäises vees ning meie ansambli nimi on Svjata Vatra, mis tõlgituna tähendab püha tuld," ütles Trochynskyi. "Kordagi ei tekkinud mõtet, et kas ja kuidas seda teoks teha – alati leiab lahenduse."

Trochynskyi ütles, et neil on ääretult hea meel kontserdil esitleda oma vastvalminud plaati "Muutused Zminy".

"Suurem osa lugusid on sellelt plaadilt. Teemaks on muutused elus, julgus ja oskus muutustega kaasa minna ning soov, et muutused elus oleks alati ikka paremuse suunas ja armastusest juhitud," sõnas Trochynskyi esitlemisele tulevate lugude kohta.

Lisaks tuleb esitlusele lugu "Lenda Lind", mille loomisel sai bänd inspiratsiooni 2010. aastal, kui nad osalesid "Läänemere kultuuridessandil" Emajõe lodjal Jõmmu koos kuue Eesti vanalaevaga, läbides kolme nädalaga nelja riigi 13 sadamat.

"Soovime pakkuda elamuse, kus mere ürgsus ja ilu, jäälõhkuja Tarmo võimsus ja suursugusus sulanduksid kokku Svjata Vatra tulise muusikaga, millel on kahe kultuuri kõla ja alati elujaatav sõnum," ütles Trochynskyi ja lisas, et isegi siis, kui mitmesaja-aastased rahvalaulud räägivad sõdimisest, hoiab inimesi koos lootus ja soov õnnelikule elule. "Tahame, et inimesed just sellise emotsiooniga lahkuksid ja loodame väga, et ilmataat meie siirast soovi toetab!"

Svjata Vatra on Eesti-Ukraina folk- ja rokkmuusikat mängiv ansambel. Nende esituses saab kuulda temperamentset Ukraina trombooni, mis justkui sulab kokku Eesti torupillide meloodiatega, moodustades tulise põhjamaade ja slaavi energia.

Ka Tallinna Kultuuriameti juhataja Aini Härmi sõnul on tegemist väga erilise sündmusega.

"Oleme läbi merepäevade ajaloo näinud, et külastajad ootavad merel toimuvaid sündmusi rõõmsa elevusega. Kaks aastat tagasi toimusid jäämurdjal Tarmo kontserdid kruiisikai alal ja need osutusid väga menukaks. Nüüd viime lava aga keset Tallinna lahte. Kontserdist saavad osa ainult merel olijad," sõnas Härm.

Tallinna merepäevad toimuvad 13.-15. juulini Vanasadamas, Lennusadamas, Noblessneri sadamas ja Haven Kakumäe jahisadamas.

Tagid:
Merepäevad, Svjata Vatra, Tallinn

Peamised teemad