18:20 21. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Illustreeriv foto

Vandeadvokaat taotleb riigiprokuröri taandamist

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
3810

Kuritegudes kahtlustatava ettevõtja Hubert Hirve kaitsja Sven Sillar taotleb riigi peaprokurörilt Lavly Perlingult tema kaitsealuse kriminaalasja uurimist juhtiva riigiprokuröri Kati Reitsaku taandamist.

TALLINN, 13. juuli — Sputnik. Sillar taotleb riigi peaprokurörilt Perlingult lisaks Reitsaku taandamisele ka tema suhtes distsiplinaarmenetluse algatamist, edastab ERR.

"Advokatuuri seadus välistab võimaluse kliendisuhte pinnalt advokaadibürood läbi otsida. Riigiprokurör leidis ekslikult kriminaalmenetluse seadustikust sätte, mis võimdaldab tema arvates advokaadibürood läbiotsida," nentis Sillar oma avalduses riigi peaprokurörile.

Sillari sõnul, võib läbiotsimine tõesti teha kui advokaat on ise kahtlustatav. Antud juhul vandeadvokaat Sven Sillar ei ole mingilgi määral kahtlustatav ehk läbiotsimine oli ebaseaduslik.

Vandeadvokaat imestab, kuidas selliste juriidiliste teadmistega isik saab töötada riigiprokuratuuris, kui iga esimese kursuse Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudeng teab, et advokaadile usaldatud andmed on konfidentsiaalsed, advokaadi poolt õigusteenuse osutamisega seotud teabekandjad on puutumatud.

Advokaat Sven Sillari büroos Tallinnas toimus eelmise nädala neljapäeval läbiotsimine ja keskkriminaalpolitsei võttis kaasa kliendi ehk Hubert Hirvega seotud dokumente.

Tagid:
läbiotsimine, advokatuur, Riigiprokuratuur, Sven Sillar, vandeadvokaat, Eesti

Peamised teemad

 • Nord Stream 2 ehitamine Saksamaal

  President Donald Trumpi administratsioon paneb kaardile väga palju ja kuulutas alles juunis välja sanktsioonid viiele Euroopa ettevõttele, mis koostöös Gazpromiga osalevad Nord Stream-2 ehitamises. Washingtoni eesmärgid on arusaadavad.

  22
 • Boris Johnson

  Kes siis taluks "õnnetut määramatust"? Nii nimetas ta "Theresa Brexitit". Muide, Johnson ise on Mayle nagu hea haldjas. May tahtis saada uueks Margaret Thatcheriks, temal on aga selleks vajalik "oskusteave".

  9
 • Migrandid USAs

  Barack Obama ajal avalikult väljakuulutatud pööre ongi praegu USA poliitiliste ringkondade tipus asetleidva kaose põhjuseks. Niisuguse kaose, kus faktid ja tõendid pole enam olulised, kus pole oluline, kas juhtimissüsteem toimib või mitte, vaid peaasi on vastaspool hävitada.

  24