05:51 18. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Illustreeriv foto

Algavad sisseastumiskatsed kõrgemasse sõjakooli

© Estonian Defence Forces
Eesti uudised
lühendatud link
4210

Sõjakooli õppuritele on tagatud tasuta meditsiiniline abi ja hambaravi, tasuta elamispind sõjakooli ühiselamus Tartu kesklinnas ning igakuine palk alates 650 eurost.

TALLINN, 13. juuli — Sputnik. Esmaspäeval, 16. juulil kell 8.30 algavad kõrgema sõjakooli sisseastumiskatsed maa-, mere- ja õhuväe õppesuuna kandidaatidele kaitseväe ühendatud õppeasutuste peahoones (Tartu, Riia 12), teatab Kaitseväe peastaap.

"Kandideerimine kõrgemasse sõjakooli on hea valik. Pakutav õpikeskkond võimaldab täiendada oma teadmisi ja arendada oskusi, mis annavad juhile tulevikuks väärtusliku baasi. Teie õpingud ja väljakutsed edasises teenistuses saavad olema huvitavad ja mitmekülgsed. Soovin kandidaatidele jõudu katseteks ja edu õpingutel," ütles KVÜÕA õppeosakonna planeerimisjaoskonna ülem kolonelleitnant Janek Rannamägi.

Katsetele tulijad peavad sooritama vaimse võimekuse testi ja kutsesobivusvestluse. Üldfüüsilist testi ei hinnata paremusjärjestuse osana, küll aga tuleb test sooritada tegevteenistusse astumise nõudena. Testi viimase 180 päeva jooksul läbinud saavad lasta arvestada saavutatud tulemust.

Riigikaitsele eraldatakse nelja aasta jooksul 2,4 miljardit eurot>>

Sisseastumiskatsete tulemused ja pingereas vastuvõetavad õppurid avaldatakse sisseastujate infosüsteemis (SAIS) 19. juulil kell 14.

Katsetele tulles on vaja kaasa võtta isikut tõendav dokument (ID-kaart või pass). Sisseastumiskatsete kohta leiab infot kõrgema sõjakooli kodulehelt.

Täiendavaid küsimusi saab esitada e-posti aadressil sojakool@mil.ee, telefonidel 717 6303 ja 717 6305 või kõrgema sõjakooli Facebooki lehel.

Sõjakooli õppuritele on tagatud tasuta meditsiiniline abi ja hambaravi, tasuta elamispind sõjakooli ühiselamus Tartu kesklinnas ning igakuine palk alates 650 eurost. Sõjakooli lõpetajatele on tagatud töökoht kaitseväes.

Kõrgem sõjakool pakub parimat juhtimisalast kõrgharidust Eestis. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- ja õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Tagid:
sisseastumine, peastaap, Kõrgem sõjakool, kaitsevägi, Eesti

Peamised teemad