14:30 21. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0790
  • RUB68.8060
Eesti uudised
lühendatud link
2710

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning siseminister Andres Anvelt kutsusid esmaspäevaks kokku erakorralise koosoleku, et arutada võimalusi liiklusolukorra parandamiseks.

TALLINN, 16. juuli — Sputnik. Võrreldes 2017. aastaga kasvas jaanuarist kuni maini inimkannatanuga liiklusõnnetuste arv 8 protsenti, õnnetustes vigastatute arv 10 protsenti ja hukkunute arv 45 protsenti, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Sõidukijuhtide teadlikkus alkoholi toime kohta on madal >>

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning siseminister Andres Anvelt kutsusid tänaseks kokku erakorralise koosoleku. Ühiselt arutatakse Maanteeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) esindajatega, kuidas leida lahendusi muret tekitavale olukorrale Eesti liikluses, kus on võrreldes eelmise aastaga oluliselt kasvanud nii vigastatute ja hukkunute kui ka õnnetuste arv.

Liiklusõnnetus Läänemaal: 17-aastane lubadeta juht oli joobes, sõiduk hävis tules, illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Куденко

Simson saatis üleeelmisel nädalal Anveltile kirja, milles märkis, et olukord liikluses on esimesel poolaastal olnud sedavõrd raske, et pädevad ametkonnad peaksid lähiajal kokku saama ning probleemidele lahendusi otsima.

"2017. aasta paistis silma kõigi aegade madalaima liikluses hukkunute arvu poolest, liikluses hukkus 48 inimest ja seega on võrdlus möödunud aasta andmetega tavapärasest erinev. See aga ei muuda fakti, et tänavuse aasta algus on olnud antud vallas tõeliselt traagiline ja vajab reageerimist," vahendas BNS Simsoni kirja.

Tänasel kohtumisel räägitakse nii teehooldusest kui ka liiklusjärelevalvest, lisaks annavad Maanteeamet ja PPA oma ülevaate olukorrast liikluses.

Liiklusohutuse paranemisest veel rääkida ei saa>>

Ka viimases liikluskomisjonis osalenud eksperdid väljendasid Simsoni sõnul muret liiklusohutuse pärast ning avaldati arvamust, et üheks traagiliste liiklusõnnetuste sagenemise põhjuseks võib olla liiklusjärelevalve ebapiisavus ja liiklust rahustavate patrullide vähesus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Uudis PPA mustadest jõulukaartidest jõudis välismeediasse, illustratiivne foto
© Sputnik / Владимир Песня

Maanteeameti tellitud uuringu "Sõiduki juhtimine alkoholi ja narkootikumide mõju all" kohaselt on ligi 8% Eesti elanikest juhtinud sõidukit olles alko- või narkojoobes, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu suvel.

Probleemi tõsidusele viitab ka asjaolu, et Politsei- ja Piirivalveamet tuvastas 2016. aastal meie teedel 7326 alkoholi piirmäära ületanud ja joobes juhti, mis on keskmiselt 20 juhti päevas.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2-1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kevadel.

Maanteeamet: autorool ja alkohol ei kuulu kokku >>

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30-500 päevamäära suuruse rahatrahviga või kuni kolmeaastase vangistusega.

Tagid:
auto, õnnetus, liiklus, erakorraline, PPA, maanteeamet, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, siseministeerium, Kadri Simson, Andres Anvelt, Eesti

Peamised teemad