15:20 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Eesti uudised
lühendatud link
3830

Kaitsevägi tuletab inimestele meelde, et harjutusväljadel ja nende vahetus läheduses liikudes tuleb enda turvalisuse huvides järgida seal kehtivaid ohutusnõudeid ja liikumispiiranguid.

TALLINN, 17. juuli — Sputnik. Kaitsevägi viib harjutusväljadel väljaõpet läbi aastaringselt, mis tähendab, et ka suvisel seente ja marjade korjamise hooajal võivad harjutusväljadel kehtida liikumispiirangud. Kui väljaõpet ei toimu, ei takista kaitsevägi harjutusväljadel liikumist, teatab kaitseväe peastaap.

Et vältida inimeste juhuslikku sattumist kaitseväe harjutusväljadele, on alade piirid tähistatud valge-punase või kollase-punase triibuliste postidega. Igal postil on väike must nool, mis näitab kummale poole postist jääb harjutusvälja ala. Osadel postidel on ka märge, et tegemist on harjutusväljaga, millele on lisatud kontakttelefoni number.

Kalašikovi automaat AK-74
© Sputnik / Илья Питалев

Miks Eesti kaitsejõud tulest loobusid>>

Laskmiste, lõhkamiste ja muu eluohtliku tegevuse ajaks heisatakse kaitseväe harjutusväljade lipumastidesse punased lipud, suletakse sissesõiduteedel olevad tõkkepuud ning vajadusel paigutatakse maastikule julgestusmeeskonnad, kelle korraldusi tuleb ohutuse tagamise eesmärgil täita.

Harjutusväljadel on sissesõiduteede juures olemas ka infotahvlid, kus on kirjas, millal harjutusväljal tegevus toimub ja seal viibimine võib olla eluohtlik. Samuti edastatakse harjutusväljadel toimuva väljaõppe kohta infot ka kohalikele omavalitsustele ning kogu oluline info on alati nähtav ka internetis aadressil harjutusvali.mil.ee.

Kasutusinfo on harjutusväljade kaupa internetist leitav: Keskpolügoon, Kikepera, Klooga, Männiku, Nursipalu, Sirgala ja Tsiatsungõlmaa.

Tagid:
õppus, polügoon, kaitsevägi, marjulised, seenelised, Eesti

Peamised teemad