18:13 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Eesti uudised
lühendatud link
4701

Sellel suvel teevad Google’i kaameratega varustatud autod Eestile tiiru peale, et salvestada uusimaid andmeid ja vaateid.

TALLINN, 18. juuli — Sputnik. Lisaks olemasoleva info uuendamisele Google maps rakenduses on sellel korral Google"i eesmärgiks linnadevaheliste maanteede salvestamine, vahendas portaal Pealinn viitega BNSile.

Google maps street view tänavavaaterakendus on saanud Google mapsi üheks populaarsemaks lisaks, mis on saadaval juba 85 riigis üle maailma ning katab sealjuures osaliselt ka Arktikat ja Antarktikat. Tänu Street View´le saavad inimesed näha 360-kraadiseid vaateid tänavatest koos arhitektuuri ja kultuurimälestistega. Google street view on ühtlasi saadaval Google Earth´is ja Google maps mobiilirakenduses.

Facebook ja Google manipuleerivad kasutajaid oma andmeid jagama>>

Ka sellel korral on Google võtnud kasutusele meetmed, et kaitsta inimeste privaatsust ning enne avaldamist läbib kogutud fotomaterjal töötluse, mis tsenseerib inimeste näod ja sõidukite numbrimärgid, tagades nõnda inimeste anonüümsuse. Täiendava meetmena pakub Street view rakendus võimalust raporteerida piltidest, mis kellegi privaatsust võivad ohustada, vajutades "Report a Problem" või "probleemist teavitamine" nupule ekraani all paremal nurgas. Sellisel juhul läbivad fotod täiendava töötluse või vajadusel eemaldatakse täielikult.

Facebook edastas oma kasutajate andmeid nutirakenduste tootjatele>>

Inimeste nägusid autode kaamerad küll ei salvesta, aga kes soovib Google´ile oma uhkemaid riideid demonstreerida, siis tasub valmis olla alates 25. juulist, mil Google´i autod Eesti teedele jõuavad ning seejärel kuu vältel tänavamoodi jäädvustavad. Kes pildistamiseks põhjalikumalt soovib ette valmistuda, saab lisainformatsiooni ning autode reaalajas liikumist jälgida veebilehel.

Tagid:
streetview, google maps street view, Google, Ida-Eesti, Eesti

Peamised teemad