09:45 06. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Eesti uudised
lühendatud link
3310

Reedel on oodata kuni 28 soojakraadi, kuid kohati võib tulla ka äikest, prognoosib ilmateenistus.

TALLINN, 19. juuli — Sputnik. Öösel on vähese või vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma ja võib olla äikest. Puhub kirdetuul 3-9 m/s. Sooja on 17-22 kraadi, vahendas portaal Pealinn viitega BNSile.

Peipsi järvel puhub kirdetuul 3-8 m/s ja laine kõrgus on 0,3-0,8 meetrit. Hommikul hakkab sadama hoovihma ning võimalik on äike. Nähtavus on mõõdukas. Sooja on 19-21 kraadi.

Päeval on muutliku pilvisusega ilm. Sajab hoovihma ja mitmel pool on äikest, võimalikud on tugevad sajuhood ja rahe. Puhub kirde- ja põhjatuul 2-8 m/s, äikese ajal on tugevamaid tuulepuhanguid. Sooja on 23-28 kraadi, sajuhoogude all langeb 20 kraadi ümbrusse.

Sinivetikate õitseng ohustab supluskohti, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Terviseamet: keskpäeval varitseb inimesi kuumarabanduse oht>>

Peipsi järvel puhub kirde- ja põhjatuul 3-8 m/s ning laine kõrgus on 0,3-0,8 meetrit. Ajuti sajab hoovihma ning on äikest. Nähtavus on mõõdukas. Sooja on 24-26 kraadi.

Terviseamet hoiatab, et palavate ilmadega peaksid kuumarabanduse osas eriliselt ettevaatlikud olema väikelapsed, üle 65-aastased inimesed ning need, kellel on probleeme ülekaaluga või kes põevad kroonilisi südamehaigusi ja kõrgvererõhutõbe, edastas Sputnik Eesti kuumuselaine algul.

Kuumus võib kurnav olla ka täiesti tervele inimesele, eriti juhul, kui kuuma käes on vaja teha füüsiliselt pingutavat tööd. Kõrge temperatuur, niiskus ning tugev päikesekiirgus võivad põhjustada vedeliku ja soolade kaotust, ülekuumenemist, psüühika- ja vereringehäireid, infarktiohtu ning päikesepõletus.

Eestis avatakse 51 avalikku supluskohta>>

Eesti tingimustes peetakse äärmuslikuks kuumuseks olukorda, kui õhutemperatuur kerkib üle 25 kraadi.

Tagid:
kuumus, äike, ilm, Terviseamet, Eesti

Peamised teemad