07:43 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Eesti uudised
lühendatud link
Euroopa rändekriis (101)
38 0 0

Eesti idapiiril on viimastel kuudel tõkestatud poolesaja Venemaale jalgpalli MM-ile saabunud välismaalase piiriületus, ütles politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher.

TALLINN, 22. juuli — Sputnik. Vaher, kes andis valitsusliikmetele lühiülevaate olukorrast idapiiril, rääkis ERR-ile, et ebaseadusliku rände surve Eesti piirile on viimastel kuudel kasvanud ja seda peamiselt seoses Venemaal toimunud jalgpalli maailmameistrivõistlustega.

Kallim idapiir: Vaheri pädevus on kahtluse all >>

"Vene Föderatsiooni territooriumil viibib tuhandeid kolmandate riikide kodanikke, kes ilmselt ei soovi pärast MM-i naasta kodumaale, vaid otsivad võimalusi siseneda Euroopa Liitu," rääkis ta.

Ta lisas, et jalgpallifännipass, millega tohib Venemaal viisavabalt viibida, kehtib praeguse info kohaselt aasta lõpuni.

Politsei võttis selle ohu kõrgendatud tähelepanu alla juba juunis ning teeb koostööd Frontexi ja teiste partneritega, et ebaseaduslikku rännet ennetada ning kõik juhtumid välja selgitada.

Venemaa hoiatas Eestit ja teisi naaberriike illegaalide eest >>

Venemaa hoiatas juba MM-ajal Eestit ja teisi naaberriike, et seoses jalgpalli MM-iga on Venemaale tulnud hulganisti inimesi, kes võivad end jalgpallifänniks nimetades püüda illegaalselt Euroopasse pääseda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Eesti piiriesindaja Aimar Köss ütles "Aktuaalsele kaamerale", et juunis ja juulis on selliseid piiriületajaid Eesti-Vene piiri äärest tabatud üle 160, kellest 130 piiriületuse tõkestas Venemaa piirivalve.

"Kui me oleme suhelnud Venemaa Föderatsiooni piiriametnikega, siis jutt on lausa kümnetest tuhandetest," sõnas Köss.

Ajaloos esimesed jalgpalli maailmameistrivõistlused Venemaal toimusid 14. juunist kuni 15. juulini 2018. aastal 11 linnas — Moskvas, Peterburis, Samaaras, Saranskis, Rostovis, Sotšis, Kaasanis, Kaliningradis, Volgogradis, Nižni-Novgorodis ja Jekaterinburgis.

Jalgpalli MM 2018 >>

Euroopa Liidu liidrite äsjasaavutatud migratsioonikokkulepe

Peaminister Jüri Ratas osales juuni lõpus Brüsselis toimuval Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisel, kus põhiteemaks oli ränne, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

EL-i 28 riigi liidrid nõustusid kaaluma nn maaletulekuplatvormide loomist ühendusest väljaspool, suurima tõenäosusega Põhja-Aafrikas, et põgenikud ei võtaks ette ohtlikku mereteed ega annaks tulu smugeldajatele.

Ratase sõnul on Euroopa Ülemkogul vastuvõetud järeldused rändeküsimuses selgelt kooskõlas Eesti seisukohtadega vabatahtlikkuse ja esmase riigi vastutuse osas.

Euroopa Liidu liidrite äsjasaavutatud migratsioonikokkulepe näib olevat mõeldud selleks, et takistada ka kõige suuremaid abivajajaid ühendusse sisenemast, ütles Prantsuse abiorganisatsioon Piirideta Arstid (MSF), vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Migrandid lõhestavad Lääne — nüüd juba ametlikult >>

"Ainsad asjad, milles Euroopa riigid näivad olevat kokku leppinud, on tõkestada inimesi Euroopa lävel hoolimata sellest, kui kaitsetud nad on või milliste õuduste eest põgenevad, ning demoniseerida valitsusväliseid otsingu- ja päästeoperatsioone," ütles MSF-i kriisiabijuht Karline Kleijer.

Teema:
Euroopa rändekriis (101)
Tagid:
MM2018, PPA, Elmar Vaher, Eesti, Venemaa

Peamised teemad