17:06 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Eesti uudised
lühendatud link
45 0 0

Nordica kaubamärki kasutav Eesti riiklik lennufirma Nordic Aviation Group tühistas töötajate massilise haigestumise tõttu laupäeval mitu lendu ja on sunnitud seda praktikat jätkama ka pühapäeval.

TALLINN, 22. juuli — Sputnik. Nordic Aviation Groupi kuuluv ja Poola LOT-i kaasosalusega Regional Jet pakub allhanke korras teenuseid nii LOT-ile kui Põhjamaade SAS-ile. Nii jääb pühapäeval ära LOT-i lend Kopenhaagenisse väljumisega kell 11.10, vahendas ERR.

Nordica juht pani ameti maha >>

Nordica pressiesindaja Toomas Uibo ütles laupäeval Postimehele, et firmas on haiguslehel üle 20 inimese ja see põhjustabki lennugraafikutes häireid. Uibo sõnul on mitmed töötajad ka puhkuse katkestanud ja appi tulnud, ent kõiki lende pole suudetud päästa.

Nordica kaubamärki kasutava riikliku lennufirma Nordic Aviation Groupi juhatuse esimees Jaan Tamm esitas ettevõtte nõukogule tagasiastumispalve, mille nõukogu ka rahuldas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti juuli keskel.

Jaan Tamm on olnud Nordic Aviation Group AS-i juhatuse esimees alates ettevõtte asutamisest 2015. aasta oktoobris. Vähem kui kolme aastaga kasvas Nordica lennuettevõtteks, mis opereerib 18 lennukiga ning annab tööd pea 450 lennundusspetsialistile.

"Seljataha on jäänud kolm äärmiselt intensiivset aastat ja ma soovin tänada kogu Nordica kollektiivi — piloote, pardateenindajaid ja kontoritöötajaid — ühiste pingutuste ja saavutuste eest. Samas leian, et just praegu on ettevõttel hea aeg asuda uute sihtide poole pürgima uue inimese juhtimisel," ütles Tamm pressiteate vahendusel.

AirBaltic ei jäta Nordicale elulootust >>

Riigikontrolli hinnangul tegi valitsus otsuse asutada kaks uut riiklikku lennuettevõte Nordic Aviation Group ja Transpordi Varahaldus, ilma et oleks ära oodanud sõltumatu eksperdi lõpliku kinnituse äriplaanide teostatavuse kohta. Kiirustades tegi valitsus otsused ka Estonian Airi osas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti 2016. aasta maikuus.

Läti riigile kuuluv AirBaltic ostab Kanada lennukitootjalt Bombardier vähemalt 13 uut lennukit, võttes Eesti Nordicalt konkurentsivõitluses rahvusvahelistel lennuliinidel vähimagi ellujäämislootuse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu sügisel.

AirBaltic juht Martin Gauss rääkis ajakirjanikele, et lennukid soetatakse "kindlasti veel enne järgmise aasta (2018 — toim.) lõppu" ja selle tulemusena saavad ettevõtte lennukipargis kõik Kanada lennukid olema C klassi masinad, mida täiendavad Brasiilia Embraer'i E2 lennumasinad.

Eesti riigile kuuluv lennuettevõte Nordica oli juba oma eelkäija, Estonian Air varematele loomisel väga halvas konkurentsisituatsioonis – Läti AirBaltic tegutses Eesti taevas turuseaduste järgi aktiivselt ja hõivas juhust kasutades nii lennuliine, kui ka reisijaid.

Tagid:
majandus, ühiskond, tühistamine, haigestumine, töötajad, lend, Nordic Aviation Group AS, Jaan Tamm, Toomas Uibo, Eesti

Peamised teemad