16:24 30. November 2020
Kuula otse
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
3010

22. juulil tähistab Kadriorg oma suurt juubelit. Kadriorg saab 300-aastaseks. Tähtpäeva tähistati piduliku galakontserdiga Kadrioru kontserdiväljakul.

TALLINN, 22. juuli — Sputnik. Kadrioru pargiansambli sünniks loetakse 22. juulit 1718, mil Vene tsaari Peeter I käsul alustati Tallinna lähistele uue euroopaliku suvelossi rajamist. Pühapäeval, 22. juulil tähistati suurt juubelipäeva terves Kadriorus.

Kadriorg saab 300-aastaseks >>

Pidulik avatseremoonia toimus Kadrioru lossi ees kell 12.00. Sellele järgnevad lossiaiamängud: mängulised ja loomingulised tegevused lastele ja täiskasvanutele, mille käigus toimub tutvumine erinevate ametimeestega, kes Kadrioru algusaegadel seal töötasid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti reedel.

 • В парке сегодня очень многолюдно
  Kadriorg saab 300-aastaseks
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Очередь в Кадриоргский художественный музей
  Kadriorg saab 300-aastaseks
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Выступает директор Кадриоргского художественного музея Александра Мурре
  Esineb Kadrioru kunstimuuseumi direktor Aleksandra Murre
  © Sputnik / Вадим Анцупов
1 / 3
© Sputnik / Вадим Анцупов
Kadriorg saab 300-aastaseks

Kadriorg täitus ajaloolistes kostüümides värvikate tegelastega, kellelt külastajad said teada, kes oli kastellaan, milliseid töid tegi kiirkäskjalg, õuekunstnik või tantsuõpetaja, kes elasid slobodaas ja kui kaugele näeb Kadrioru tuletornist. 

Suvine jalutuskäik Kadrioru pargis >>

Kell 16.00 algas juubeli galakontsert Kadrioru kontserdiväljakul. Kontserdiväljaku lavale tulid Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester ja dirigent Jüri-Ruut Kangur. Õhtu solistid olid Elina Netšajeva, Kalle Sepp, Andreas Lend ja Grigory Chernetsov (Peterburi).

Mesinikud võtavad roosiaia tarudest esimese mee
© Sputnik / Игорь Подгорный

Kaheosalisel galakontserdil sai kuulda muusikalist lõiget läbi ajaloo, esitamisele tulid teosed meistritelt nagu: Händel, Tšaikovski, Rimski-Korsakov, Eller, Strauss, Valgre, Ehala, ja paljud teised. Kaasa tegid ka Ajaloolise tantsu teateri Petit Trianon tantsijad Peterburist.

Restoran Mon Repos terrassil sai maitsta keiserlikke knappetiideneid ja juua värsket kalja. Peeter I armastas teadaolevalt lihtsaid roogasid.

Kord Tallinnat külastades pakuti talle vürtsikilusid. Peeter I olevat perenaiselt küsinud, millega on tegu. Perenaine kartes, et valitseja pahandab niivõrd lihtsakoelise roa pärast, vabandas ja ütles, et käes on vaesed ajad — "knappe Tiden".

Hiljem Peterburis olevat Peeter I hakanud ka oma kokkadelt knappetiideneid nõudma, mistõttu said tsaari kokad pikalt pead murda, mis eksootilist rooga see tsaar neilt nõuab.

Uudisteportaal Sputnik Eesti valmistas Kadrioru sünnipäevaks ette ka kingituse

Detailset kirjeldust tänasest üritusest võite lugeda portaali venekeelsest osast. Sputnik Eesti korrespondent jälgis toimuvat sündmuskohal.

Tagid:
galakontsert, kuupäevad, juubel, ajalugu, Kadriorg, Elina Nechayeva, Peeter I, Eesti, Tallinn

Peamised teemad