12:42 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Eesti uudised
lühendatud link
9320

Urve Palo lahkus pühapäeval sotsiaaldemokraatlikust erakonnast (SDE) ja astub ka ministrikohalt tagasi.

TALLINN, 23. juuli — Sputnik. "Tänasega saab üks oluline etapp minu elus läbi. Eile astusin välja sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ja täna esitasin peaministrile lahkumisavalduse," teatas Palo sotsiaalmeedias.

"Olen kaalunud poliitikast lahkumist juba mõnda aega ja mulle tundub, et see aeg on nüüd käes," seisab postituses.

"Kui ma 12 aastat tagasi tegin otsuse astuda sotside ridadesse, ei osanud ma arvata, et jään poliitikasse nõnda kauaks. On olnud põnev ja väljakutsete rohke aeg. Olen Riigikogus oma mandaadi lõpuni ja järgmistel Riigikogu valimistel ei kandideeri. Küllap pärast seda jõuan taas ringiga ettevõtlusesse tagasi," teatas Palo.

Leht: Saar soovib Ossinovski lahkumist SDE esimehe kohalt >>

Sotsiaaldemokraadist kultuuriminister Indrek Saar soovib Jevgeni Ossinovski lahkumist parteijuhi kohalt. Erakonnakaaslase Urve Palo sõnul sobiks Saar aga pigem EKRE juhiks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti eelmisel nädalal.

Üle-eelmise nädala reedel peetud SDE juhatuse koosolekul võttis Saar sotside juhi teema uuesti ette. Seekord oli Saar oma jutu toetuseks ette valmistanud esitluse koos erinevate uuringutulemustega, mis pidi näitama, et Ossinovski on kehv juht ja sotsid vajavad uut.

Emotsionaalne dialoog tekkis samuti Palo ja Saare vahel. Palo rääkis, et kui ta küsis Saarelt, kas ta tahab ise esimeheks saada, siis Saar vastas, et tahab küll.

"Indrekul on omad tugevused, aga sotsiaaldemokraatide juht ta ei ole," sõnas Palo. "Kui ma Indrekut üldse erakonna esimehena ette kujutan, siis sobiks ta pigem EKRE juhiks. Sotside valijad on keskmisest haritumad ja intelligentsemad, juht peab vastama nende ootustele."

Urve Palo kuulus SDE-sse 2006. aastast. Aastatel 2007-2009 oli ta rahvastikuminister, 2014-2015 majandus- ja taristuminister, 2015. aastal ettevõtlusminister ning 2016-2018 ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister.

Tagid:
minister, poliitika, ettevõtlus, rahandusministeerium, SDE, Urve Palo, Eesti

Peamised teemad