06:03 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Eesti uudised
lühendatud link
4110

Ilmateenistuse andmetel tabas teisipäeva esimeses pooles Virumaad ning Järva- ja Pärnumaad suurem vihmasadu. Tallinnani jõudes on pilved nõrgemaks jäänud ning pealinnas suurt uputust kaasa ei tohiks tuua.

TALLINN, 24. juuli — Sputnik. Ilmateenistuse sünoptik Ele Pedassaar kinnitas kella 15.45 paiku ERR-ile, et vihmapilved liiguvad Virumaalt Tallinnasse, kuid väga suuri üleujutusi kaasa tuua ei tohiks.

Äike põletas läbi hulgaliselt kodutehnikat >>

Ta selgitas, et tegemist on intensiivsemate hoovihmapilvedega, mille sees on ka kohati äikest, kuid suurem äike on juba rahunemas.

"Tundub, et päris äike rahuneb juba maha. Ta on Virumaal ennast maha laadinud kuumas päikeses. Pilved liiguvad idast lääne-edela suunas kaarega, piki rannikujoont. Õhtuks vajuvad ära," rääkis sünoptik.

Viimane juulinädal pakub nii suviselt küpsetavat päikest kui ka äikesevõimalust. Ilmateenistuse teatel on ööl vastu esmaspäeva vähese pilvisusega ilm. Mandri idaservas on vahelduv pilvisus, kohati võib sadada hoovihma ja on äikeseoht. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6 m/s, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kolmapäeva öösel on vähese pilvisusega ja sajuta ilm. Puhub idakaaretuul 2-7 m/s. Sooja on 15-21 kraadi. Kolmapäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab hoovihma ja on äikest, kuid õhtul pilvisus hõreneb. Puhub idakaaretuul 2-7 m/s, äikesega kaasnevad tugevamad puhangud. Sooja on oodata 24-29 kraadi.

Rahvalikud ilmaennustused — kui sünoptikuid ei tea uskuda >>

Keskpäeval varitseb inimesi kuumarabanduse oht

Palavate ilmadega peaksid kuumarabanduse osas eriliselt ettevaatlikud olema väikelapsed, üle 65-aastased inimesed ning need, kellel on probleeme ülekaaluga või kes põevad kroonilisi südamehaigusi ja kõrgvererõhutõbe, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti Terviseameti teadet.

Ilm muutub ka edasi, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kuumus võib kurnav olla ka täiesti tervele inimesele, eriti juhul, kui kuuma käes on vaja teha füüsiliselt pingutavat tööd. Kõrge temperatuur, niiskus ning tugev päikesekiirgus võivad põhjustada vedeliku ja soolade kaotust, ülekuumenemist, psüühika- ja vereringehäireid, infarktiohtu ning päikesepõletus, teatas Terviseamet.

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna kiirabi peaspetsialist Kalev Pahla sõnul on parim viis kuumarabanduse vältimiseks keskpäeval jahedates siseruumides püsimine.

Päästeamet: hoia end ja oma lähedasi veeõnnetustest eemal >>

"Vanemaealiste õues toimetamised võiksid jääda kas hommiku- või õhtupoolikusse," ütles Pahla, kelle sõnade kohaselt kehtib sama nõuanne ka väikelaste puhul.

"Kuuma ja intensiivse päikesega tuleb väljas kanda peakatet ning tarbida keskmisest enam vedelikku. Kindlasti tuleb jälgida lapsevankris olevaid imikuid, sest vanker võib valesse kohta jättes väga kuumaks minna," lisas Pahla.

Tagid:
pilved, äike, suvi, vihm, prognoos, ilm, Ilmateenistus, Ele Pedassaar, Virumaa, Eesti, Tallinn

Peamised teemad