22:29 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Eesti uudised
lühendatud link
3710

Siseminister Andres Anvelt ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et kui ilmaolud käesoleva nädala teisel poolel ei muutu, kaalub päästeamet taas suure tuleohuga aja välja kuulutamist.

TALLINN, 26. juuli — Sputnik. Ministri sõnul hoiab politsei- ja piirivalveamet reservis ühte kustutusvõimega kopterit reservis, et sel kopteril "oleksid lennutunnid igaks juhuks olemas", vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Siseministeerium on pakkunud abi nii Rootsile kui ka Lätile, mõlemad riigid on hädas ulatuslike metsapõlengutega. "Lätis Kuramaal põleb ligi 1000 hektarit," sõnas Anvelt ja tõi näiteks, et Vikipalu põlengu pindala oli umbes 200 hektarit.

"Eesti on praegu nagu oaas nende suurte tulekahjude keskel," sõnas ta.

"Seni ei ole meie abi veel tahetud kasutada," sõnas Anvelt ja täpsustas, et Rootsil ja Lätil on eeskätt vaja lennukeid, mida Eestil aga pole.

Vikipalu metsapõlengut käis kustutamas kokku üle tuhande inimese >>

Ka sõnas Anvelt, et politsei- ja päästeamet hakkavad lähipäevil esmakordselt korraldama ühisreide, pöörates suuremat tähelepanu veekogude ääres puhkajatele ning lõkkeplatsidele.

Rootsis möllavad metsatulekahjud, illustreeriv foto
© Sputnik / Анна Огородник

Ilmateenistuse prognoosi järgi läheb ilm järjest kuumemaks. Laupäeval õhutemperatuur kerkib laialdaselt üle 30°C ning pühapäev toob suure tõenäosusega selle aasta kõige kuumema päeva, kui maksimumid tõusevad vähemalt 33°C-ni, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kolmapäeval.

Piinav palavus jääb püsima ka uue nädala alguses ning hoolivus nii iseenda kui ümbritseva suhtes on vältimatu.

Palavate ilmadega peaksid kuumarabanduse osas eriliselt ettevaatlikud olema väikelapsed, üle 65-aastased inimesed ning need, kellel on probleeme ülekaaluga või kes põevad kroonilisi südamehaigusi ja kõrgvererõhutõbe, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti Terviseameti teadet.

Terviseamet: keskpäeval varitseb inimesi kuumarabanduse oht >>

Kreeklased oskavad oma ilmastiku plusse nautida – ja miinuseid neutraliseerida. Eestiski on suvi tänavu palavaks osutunud, seetõttu pole liiast tutvuda lõunamaalaste nõuannetega selle kohta, kuidas kurnavale kuumusele vastu seista, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
tuleohtlik, kuumus, põleng, ilm, Päästeamet, PPA, siseministeerium, Andres Anvelt, Vikipalu, Rootsi, Läti, Eesti

Peamised teemad