06:18 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Eesti uudised
lühendatud link
4920

25. juulil pärast rasket haigust lahkus meie seast legendaarne ETV saatejuht ja teleajakirjanik Mati Talvik.

TALLINN, 26. juuli — Sputnik. "Avaldan siirast kaastunnet Mati Talviku lähedastele, sõpradele, ametikaaslastele ning kõigile austajatele," kirjutas peaminister Jüri Ratas sotsiaalmeedias.

"Armastatud telemehena oli ta meie kõigi jaoks omainimene, kelle väärt ajakirjanikutööd ja kaasahaaravaid saateid jälgides on veetnud lugematuid tunde terved põlvkonnad eestimaalasi," kirjutas Ratas.

"Mati Talvik jättis kustumatu jälje meie teleajalukku ning ma olen kindel, et tema pärand elab edasi tulevaste mikrofonimeeste- ja naiste töös ning tegemistes," kirjutas Ratas.

"Hästi kurb on. Mati Talvik kasvatas üles mitu telepõlvkonda, seda nii telemajas kui telerite ees kodudes," kirjutas president Kersti Kaljulaid sotsiaalmeedias.

"Hästi kurb on. Mati Talvik kasvatas üles mitu telepõlvkonda, seda nii telemajas kui telerite ees kodudes. Ta suutis oma looduga alati inimesteni jõuda, vestes meile lugusid olnud ja olevast ning oli pool sajandit kõigi meie saatja läbi kaamera objektiivi," seisab postituses.

"Aitäh sulle, et aitasid Eestit lahti rääkida. Sügav kaastunne kõigile lähedastele," lisas president.

Mati Talviku surmast teatas tema poeg Artur Talvik. "Puhka rahus, armas isa!" kirjutas ta sotsiaalmeedias.

Mati Talvik (11. aprill 1942 Tallinn – 25. juuli 2018) oli eesti teleajakirjanik. Ta töötas pikka aega Eesti Televisioonis. Ta oli Tallinna 20. Keskkooli 12. lennu vilistlane aastast 1960.

Talvik oli üks neist, keda portreteeriti Eesti Televisioonis Urmas Vadi stsenaariumi põhjal 2005 valminud telefilmis "Kohtumine tundmatuga".

Ta pälvis hulgaliselt tunnustust, muuhulgas teenelise ajakirjaniku tiitli (1982), Valgetähe IV klassi teenetemärgi (2006) ja Kuldmikrofoni auhinna (2008).

Talvik oli Ajakirjanike Liidu auliige. (Allikas: Vikipeedia)

Tagid:
meedia, kaastunne, ajakirjanik, surm, Kersti Kaljulaid, Jüri Ratas, Mati Talvik, Eesti

Peamised teemad