04:53 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Eesti uudised
lühendatud link
60 0 0

Kuigi Eestis kehtib alates laupäevast suure tuleohuga aeg, tabasid päästjad mitmeid inimesi looduses grillimast.

TALLINN, 29. juuli — Sputnik. "Vaatamata sellele, et üle Eesti kehtib suure tuleohuga aeg, mil looduses tuld teha ei tohi, leidsid päästjad reidi tehes mitmeid suvitajaid, kes arvasid siiski heaks kuumale ilmale omalt poolt kütet juurde anda," vahendas Pealinn viitega BNS-le Päästeameti teadet.

"Palume järgida tuleohutusnõudeid ning tuletegemisega oodata kuniks ilmad muutuvad sobivamaks," kutsub Päästeamet.

Praeguse kuivaga võib Päästeameti kinnitusel ka süütuna näiv sigaretisäde panna põlema roostiku, rohu või metsa.

Laupäevast algab kõikjal Eestis suure tuleohuga aeg >>

Metsas lõkke tegemine on keelatud. Päästeamet ning Politsei- ja Piirivalveamet teostavad patrulle ujumis- ja lõkkekohtades. Vajadusel on sündmusele valmis tulema ka Politsei- ja Piirivalveameti helikopter, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti reedel. 

Alates laupäevast, 28. juulist kehtib kogu Eesti Vabariigi territooriumil kuiva ja kuuma ilma tõttu suure tuleohuga aeg, teatas Päästeamet.

Suure tuleohuga aeg toob kaasa lisapiirangud eelkõige metsas tegutsemisel. Päästeametile tähendab suure tuleohuga aeg kõrgendatud tähelepanu pööramist inimeste käitumisele looduses ringi liikudes ja toimetades.

Piinav palavus jääb püsima

Piinav palavus jääb püsima ka uue nädala alguses ning hoolivus nii iseenda kui ümbritseva suhtes on vältimatu.

Palavate ilmadega peaksid kuumarabanduse osas eriliselt ettevaatlikud olema väikelapsed, üle 65-aastased inimesed ning need, kellel on probleeme ülekaaluga või kes põevad kroonilisi südamehaigusi ja kõrgvererõhutõbe, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti Terviseameti teadet.

Terviseamet: keskpäeval varitseb inimesi kuumarabanduse oht >>

Kreeklased oskavad oma ilmastiku plusse nautida — ja miinuseid neutraliseerida. Eestiski on suvi tänavu palavaks osutunud, seetõttu pole liiast tutvuda lõunamaalaste nõuannetega selle kohta, kuidas kurnavale kuumusele vastu seista, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
grillimine, tuleoht, tuli, loodus, ühiskond, oht, Päästeamet, Eesti

Peamised teemad