22:55 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Eesti uudised
lühendatud link
5100

Tallinnas sündis pühapäeval selle suve kuumarekord, mis on 32,6 kraadi. Eelmine kuumarekord, 32,4 kraadi, mõõdeti 17. juulil Lääne-Nigulas.

TALLINN, 29. juuli — Sputnik. Ilmateenistuse sünoptik kinnitas, et kella 13 ja 14 vahel mõõdeti Tallinna-Harku vaatlusjaamas õhutemperatuuriks 32,6 kraadi, mis on selle suve kuumarekord, vahendas Pealinn viitega Delfi-le.

Kõigi aegade kõige kõrgem temperatuur, 35,6 kraadi oli 11. augustil 1992 Võrus.

Päästjad tabasid tuleohule vaatamata looduses grillijaid >>

Kuigi Eestis kehtib alates laupäevast suure tuleohuga aeg, tabasid päästjad mitmeid inimesi looduses grillimast, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Vaatamata sellele, et üle Eesti kehtib suure tuleohuga aeg, mil looduses tuld teha ei tohi, leidsid päästjad reidi tehes mitmeid suvitajaid, kes arvasid siiski heaks kuumale ilmale omalt poolt kütet juurde anda," teatas Päästeamet.

Maaeluminister palub pankadelt mõistmist, illustreeriv foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

"Palume järgida tuleohutusnõudeid ning tuletegemisega oodata kuniks ilmad muutuvad sobivamaks," kutsus Päästeamet.

Alates laupäevast, 28. juulist kehtib kogu Eesti Vabariigi territooriumil kuiva ja kuuma ilma tõttu suure tuleohuga aeg.

Metsas lõkke tegemine on keelatud. Päästeamet ning Politsei- ja Piirivalveamet teostavad patrulle ujumis- ja lõkkekohtades. Vajadusel on sündmusele valmis tulema ka Politsei- ja Piirivalveameti helikopter, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti reedel.

Piinav palavus jääb püsima

Piinav palavus jääb püsima ka uue nädala alguses ning hoolivus nii iseenda kui ümbritseva suhtes on vältimatu.

Palavate ilmadega peaksid kuumarabanduse osas eriliselt ettevaatlikud olema väikelapsed, üle 65-aastased inimesed ning need, kellel on probleeme ülekaaluga või kes põevad kroonilisi südamehaigusi ja kõrgvererõhutõbe, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti Terviseameti teadet.

Terviseamet: keskpäeval varitseb inimesi kuumarabanduse oht >>

Kreeklased oskavad oma ilmastiku plusse nautida — ja miinuseid neutraliseerida. Eestiski on suvi tänavu palavaks osutunud, seetõttu pole liiast tutvuda lõunamaalaste nõuannetega selle kohta, kuidas kurnavale kuumusele vastu seista, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Eestis on 51 avalikku supluskohta

Juunis alanud suplushooajal avati üle Eesti 51 avalikku supluskohta, mis on ühe võrra vähem kui möödunud suplushooajal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kuidas kurnavale kuumusele vastu seista, illustreeriv foto
© REUTERS / Brendan McDermid

Endiselt paistab avalike supluskohtade rohkuse poolest silma Järvamaa, kus avatakse kokku seitse avalikku supluskohta. Tallinn, Hiiu-, Pärnu- ja Tartumaa avavad viis, Läänemaa ja Valgamaa neli, Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa ja Võrumaa kolm, Saaremaa ja Viljandimaa kaks ning Jõgevamaal, Põlvamaal ja Harjumaal avatakse üks avalik supluskoht.

Ühtegi avalikku supluskohta ei ole endiselt Raplamaal. Haldaja soovi kohaselt ei ole sel aastal avalike supluskohtade nimekirjas Ida-Virumaal asuvat Karepa lastelaagri randa.

Avalike supluskohtade veekvaliteedi andmetega on võimalik tutvuda ka Terviseameti kodulehel.

Vetelpääste on randades valves alates 1. juunist kuni 31. augustini, alates kella kümnest hommikul kuni kella kaheksani õhtul. Vajadusel saab G4S rannavalvega ühendust G4S juhtimiskeskuse numbril 1911, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Rannavalve: päästmist vajasid omapäi jäetud lapsed >>

Rannavalve jagab sarnaselt varasemate aastatega Tallinna randades lastele käepaelu, kuhu lapsevanem saab oma telefoninumbri kirjutada juhuks, kui laps mängutuhinas vanemad silmist kaotab või ära eksib.

Tagid:
kuumarekord, õhutemperatuur, kuumus, ilm, Ilmateenistus, Eesti, Tallinn

Peamised teemad