01:12 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Eesti uudised
lühendatud link
37 0 0

Ettevõtlus- ja infotehnoloogia ministri ametikohast loobunud ning Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast lahkunud Urve Palost saab Viimsi vallavolikogu aseesimees.

TALLINN, 30. juuli — Sputnik. Palo sõnul saab temast volikogu uus asejuht, kuna koalitsioonileppe järgi kuulub see koht sotsidele, kellel on volikogus kaks kohta, vahendas Pelainn viitega BNS-le.

Palo lahkus erakonnast, öeldes, et kavatseb poliitikaga lõpparve teha. Samas kinnitas ta, et läheb tagasi riigikokku. Nüüd on Palo otsustanud naasta Viimsi volikokku. Palo pääses Viimsi volikokku eelmise aasta sügisestel kohalike volikogude valimistel, juba siis ministriametis olnud Palo volikokku ei läinud ja tema koha sai asendusliige.

Lisaks Palole pääses Viimsi volikokku veel üks sotsiaaldemokraat. SDE on Viimsis koalitsioonis Reformierakonna ja valimisliiduga Rannarahvas ning Palo asendusliige Ain Pinnonen on praegu Viimsi volikogu aseesimees.

"Ma ei lähe mingit kohta nõutama, lihtsalt asjade kulg on selline," ütles ta. Palo lisas, et oli ise üks praeguse Viimsi koalitsiooni tegijatest. "Esimene kokkulepe kannab minu ja Siim Kallase allkirja," märkis ta.

Pinnonen sõnas, et on olnud puhkusel ja Eestist ära ning kuigi on Palo sammudest ajalehest lugenud, ei tea ta veel täpsemalt, mis edasi saab. Eriti mis puudutab seda, et Palo on SDE-st lahkunud, kuid saab tema asemel volikogu asejuhiks.

Teine Viimsi volikogu sots Raimo Tann ütles, et tema toetab Palo kohalikus volikogus tegutsema asumist igati. "Pinnonen peab küll lahkuma, aga mis saab volikogu aseesimehe kohast, seda me veel otsustame. Täna on veel vara öelda," sõnas Tann.

Palo sõnul on ta Viimsi vallavanema ametis oleva Reformierakonna auesimehe Siim Kallasega edasist juba telefonitsi arutanud.

Palo teatas esmaspäeval, et lahkub valitsusest ja Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. SDE esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul tuli see otsus "ootamatult nii talle kui ka erakonnale", otsuse põhjused olevat "sügavalt isiklikult", lisas ta.

"Tänasega saab üks oluline etapp minu elus läbi. Eile astusin välja sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ja täna esitasin peaministrile lahkumisavalduse," teatas Palo sotsiaalmeedias.

Urve Palo kuulus SDE-sse 2006. aastast. Aastatel 2007-2009 oli ta rahvastikuminister, 2014-2015 majandus- ja taristuminister, 2015. aastal ettevõtlusminister ning 2016-2018 ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister.

Tagid:
minister, poliitika, asejuht, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, volikogu, SDE, Urve Palo, Viimsi, Eesti

Peamised teemad