20:31 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
6610

Politsei- ja Piirivalveorkestri kontserttuur "Mööda piiri" teeb EV100 suvisel peonädalal Eestile tiiru peale liikudes Sillamäelt Tallinnani.

TALLINN, 30. juuli — Sputnik. 19.-26. augustil toovad tasuta kontserdid orkestri ja tuntud solistide esituses uued isamaalised laulud Eesti piiriäärsetesse aladesse, teatab Politsei- ja Piirivalveamet (PPA).

"19. augustil Sillamäelt alguse saav ja kaheksa päeva hiljem, 26. augustil Tallinnas Vabaduse väljakul lõppev kontserttuur on justkui kallistus Eestile," sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe.

"EV100 suvine peonädal on parim aeg kokku saada ja ühiselt tähistada. Politsei- ja Piirivalveorkester toob hea muusika, uue heliloomingu ja armastatud artistid tasuta kontsertidega lausa koju kätte," lisas Soe.

Igas vanuses kuulajaile mõeldud paljude esinejatega kontserdid on üles ehitatud terviklikult uuele laululoomingule. Värske sõnumiga isamaalised laulud on loodud tuntud ja armastatud eesti laulukirjutajate ja heliloojate poolt. Juubeliaastale pühendatud heliloomingut esitavad orkestri saatel nii autorid ise kui ka teised Eesti tippsolistid.

"Laulude eesmärk on tuua rambivalgusse kaasaegne isamaaline mõte tekstis ja heliloomingus," ütleb Politsei- ja Piirivalveorkestri dirigent Hando Põldmäe. "Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ajal on põhjust küsida, millest mõtlevad, mida soovivad ja mille üle rõõmustavad või valutavad südant meie armastatud teksti- ja laululoojad."

Eesti esimene üldluulepidu saab avapaugu Rakvere linnuses >>

Värsked isamaalised laulud on loonud Tõnis Mägi, Ott Lepland, Olav Ehala, Rein Rannap, Mihkel Raud, Sven Grünberg, Siiri Sisask, Piret Rips, Mari Jürjens, Mari Kalkun, Margo Kõlar, Aare Kruusimäe, Maria Kõrvits, Madis Orav, Leelo Tungal, Helvi Jürisson jt.

Kontsertidel astuvad lisaks Politsei- ja Piirivalveorkestrile üles Tõnis Mägi, Liisi Koikson, Ott Lepland, Mari Kalkun, Karl-Erik Taukar ja Mari Jürjens. Dirigent on Hando Põldmäe.

Kontsertuuri "Mööda piiri" kava:

19. august kell 16.00 Sillamäe Mere puiestee;

20. august kell 16.00 Alatskivi laululava;

21. august kell 19.00 Värska laululava;

22. august kell 19.00 Valga keskväljak;

23. august kell 20.00 Lilli-Ungurini piiripunkt;

24. august kell 19.00 Kuressaare lossihoov;

25. august kell 19.00 Kloogaranna;

26. august kell 16.00 Tallinna Vabaduse väljak.

Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumispäeva suvise peonädalaga, mis toob Eesti inimesed ja nende sõbrad kokku suurtele ühisüritustele. EV100 suure suvise peonädala sündmused leiab siit.

Eelmisel nädalal käivitus sotsiaalmeediakampaania "Vabaduse värvid", mis kutsub juubeliaastal üles jäädvustama rahvusvärvides fotosid, mis sümboliseerivad vabadust. Postitatud fotodest moodustub virtuaalne sini-must-valge lipp, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Vabaduse värvid" kutsub üles jagama Eesti lipuvärvides jäädvustusi >>

Lipu loomisel osalemiseks tuleb kampaania Facebooki lehele "Vabaduse värvid" postitada enda tehtud foto, mis sümboliseerib pildistaja jaoks vabadust ja sisaldab siniseid, musti või valgeid toone. Facebooki konto puudumisel võib foto saata ka e-aadressile pilt@vabadusevarvid.ee, teatas Kaitseministeerium.

EV100 juubeliperiood algas 2017. aasta 16. aprillil selle sündmuse meenutamisega ning kestab 2. veebruarini 2020, mil möödub 100 aastat Tartu rahu sõlmimisest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
kontserttuur, piiriäärne, kontsert, kultuur, Mööda piiri, EV100, Politsei- ja Piirivalveorkester, PPA, Eesti

Peamised teemad