10:30 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Eesti uudised
lühendatud link
4220

Ilmateenistuse Keila vaatlusjaamas mõõdeti esmaspäeval selle suve uueks kuumarekordiks 34,6 kraadi.

TALLINN, 30. juuli — Sputnik. Esmaspäeval kella 14 paiku mõõdeti ilmateenistuse Keila vaatlusjaamas 34,6 kraadi, selle suve senine kuumarekord — 34,2 kraadi — mõõdeti pühapäeva õhtul Tallinna-Harku vaatlusjaamas, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Häädemeeste vaatlusjaamas mõõdeti esmaspäeval kella 14 ajal 32,8 ning Lääne-Nigula ja Hüüru vaatlusjaamades 32,4 kraadi.

Päästa end palavuse eest kreeklaste kombel >>

Pühapäeval kella 13 ja 14 vahel mõõdeti Tallinna-Harku vaatlusjaamas selle suve uueks soojarekordiks 32,6 kraadi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Samal päeval mõõdeti Pärnus kella 15 ja 16 vahel õhutemperatuuriks 33,3 kraadi ning kell 18 mõõdeti taas Tallinna-Harku vaatlusjaamas selle suve uueks soojarekordiks 34,2 kraadini, teatasid mitmed teatasid meediaväljaanded.

Kõigi aegade kõige kõrgem temperatuur, 35,6 kraadi mõõdeti 1992. aasta 11. augustil Võrus.

Alates laupäevast, 28. juulist kehtib kogu Eesti Vabariigi territooriumil kuiva ja kuuma ilma tõttu suure tuleohuga aeg. Metsas lõkke tegemine on keelatud. Päästeamet ning Politsei- ja Piirivalveamet teostavad patrulle ujumis- ja lõkkekohtades. Vajadusel on sündmusele valmis tulema ka Politsei- ja Piirivalveameti helikopter, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti reedel.

Jaapani kuumalaines on elu jätnud pea 30 inimest >>

Maaelukomisjon kogunes erakorralisele istungile

Selle aasta kevad ja suvi on olnud erakordselt soe ja kuiv. Sademetevaene ilm on mõjutanud taimede kasvu üle Eesti.

Esmaspäeval, 30. juulil kogunes erakorralisele istungile Riigikogu maaelukomisjon, kes koos maaeluminister Tarmo Tamme ja põllumajandussektori esindajatega arutles põuast tingitud olukorra üle põllumajandussektoris ning otsis võimalikke lahendusi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Esmaspäeval kogunes erakorralisele istungile Riigikogu maaelukomisjon, illustreeriv foto
© Sputnik / Артем Креминский

"Me ei saa võidelda ilmaolude vastu, kuid teeme kõik, mis võimalik, et põllumees ei peaks põuast tingitud olude tõttu kannatama. Praegu otsime võimalusi leida Maaelu Edendamise Sihtasutusele lisavahendeid," ütles Tamm.

Euroopa Komisjon eraldas ilmakahjude katteks 1,3 miljonit eurot >>

Osaliselt aitavad praegust olukorda leevendada sel aastal suurenevad põllumajandustootjate otsetoetused. Eelmise aastaga võrreldes suurenevad otsetoetused ligikaudu 10 miljoni euro võrra ja kokku makstakse otsetoetustena välja 133,94 miljonit eurot.

Lisaks jätkab valitsus oma lubaduse täitmist ja maksab ka sel aastal riigieelarvest täismahus ehk 18,4 miljonit eurot üleminekutoetusi.

Tagid:
õhutemperatuur, kuumus, suvi, ilm, rekord, vaatlusjaam, Ilmateenistus, Keila, Eesti

Peamised teemad