08:16 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
50 0 0

Tallinna Lasnamäe Pae pargis elanud suur luigepere hukkus liigse ja vale toitmise tagajärjel. Keskkonnaspetsialistidel õnnestus päästa ainult üks luigepoeg, kes viibib praegu nende hoole all, ütles Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.

TALLINN, 1. aug — Sputnik. Linde ei tohi toita aastaringselt, eriti veel ajal, kui kõikjal on saadaval looduslik toit. Inimesed pakuvad lindudele enamasti saiatooteid, mis on lindude jaoks võõras toit ja kahjustab nende seedeorganeid ja üldist tervist, edastas Pealinn.

Loodusmuuseum: ära toida rändlinde! >>

"Vaatamata ornitoloogide ja keskkonnaspetsialistide korduvatele manitsustele, leidus hulgaliselt "hella südamega" inimesi, kes linde toitsid," lisas Jufereva.

Tallinna linnaosa vanemad kutsuvad kõiki üles mitte linde toitma. "Kahjuks see juhtum Pae Pargi järvel ei ole esmakordne. Oleme inimesi korduvalt hoiatanud ohu eest. Loodan, et kaaslinlased lõpuks kuulavad meid," avaldas Jufereva lootust.

Luikede järv Altai krais Venemaal >>

Veelindude toitmine on õigustatud vaid väga külmadel talvedel rannikuäärse vaba vee puudumisel, aga see on pigem erand kui reegel ning ka siis tuleks neile anda mitte saia vaid sobivaid juur- ja puuvilju.

Veelindudele ei tohi lisatoitu anda
© Sputnik / Владимир Астапкович

Kui näete hädas olevat või abivajavat looma, pöörduge kohe keskkonnaameti poole, helistades 1313.

Tallinnas Paljassaares suve algul surnuna leitud luigepojad tappis mõni väikekiskja, näitas veterinaar- ja toidulaboratooriumis tehtud uuring, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Veterinaaramet: Paljassaares tappis luigepojad väikekiskja >>

"Luigepoegadel olnud vigastused olid ilmselgelt väikekiskjate tekitatud," ütles BNS-ile veterinaar- ja toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda, vahendas Pealinn. "Meie labori patoloog ei tuvastanud, et inimene oleks luigepoegade surma põhjustand. Loodus tegi oma töö."

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
loodus, toit, hukkunud, ühiskond, luiged, luigepere, Pae park, Maria Jufereva, Lasnamäe, Tallinn, Eesti

Peamised teemad